به گزارش ایران پلاک - یکی از ماشین‌های نیسان که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته بود و توانست فروش خوبی را برای خود به ثبت برساند، نیسان ماکسیما بود که بعید است آن را نشناسید. با الگو گرفتن از ماکسیما، این بار نیسان تصمیم به ساخت نیسان آلتیما گرفت و مدل‌های جدید آلتیما را روانه بازار کرد.
امکانات این ماشین بسیار زیاد است و دقیقاً مثل ماکسیما، بسیار توجه به این مورد شده است که خودرو برای خانواده‌ها مناسب باشد. یکی از موارد خیلی خوب در این ماشین، استفاده از صندلی زیرو گرویتی برای راننده و سرنشین است که توسط تکنولوژی‌های ناسا ساخته شده است و باعث راحتی شما در سفرهای طولانی مدت می‌شود.
از نظر امکانات جانبی و تجهیزات جانبی شاید بتوان به جرات گفت که این ماشین چیزی از رقبا کم ندارد و می‌تواند سخت گیرترین مشتریان را نیز مجاب به خرید خود کند. طبق معمول همیشه اما نیسان بازهم تمرکز خیلی زیادی بر روی موتور ماشین نیسان آلتیما گذاشته است (دقیقاً مثل ماکسیما که از نظر موتوری بسیار ماشین سطح بالایی به نسبت قیمتش محسوب می‌شد).
در این ماشین از گیربکس CVT استفاده شده است که مصرف سوخت خودرو نیز در آن بسیار بهینه شده است. مصرف سوخت این خودرو ۴ سیلندری، در مسیر بزرگراهی ۶ لیتر در هر صد کیلومتر است. البته این خوردو با پیشرانه ۶ سیلندر نیز برای شما قابل استفاده خواهد بود.
نکات خرید نیسان آلتیما مثل سایر ماشین‌ها شاید نقاط ضعف آن باشد. تغییر اصلی ایجاد شده بر روی مدل ۲۰۱۷ این ماشین، موتور ۲۵۰۰ سی سی آن است که قادر به افزایش توان ماشین شده است. طراحی این ماشین به طرز عجیبی زیبا و چشم نواز است، هم چنین در داخل ماشین نیز تمرکز زیادی برای همه چیز گذاشته شده. مثلاً صندلی‌های راحت که پیش‌تر به آن اشاره کردیم و بسیاری امکانات جانبی دیگر.
اما اگر بخواهیم به سراغ نقاط ضعف نیسان آلتیما برویم، اولین ضعف این ماشین شاید نداشتن نسخه هیبریدی باشد که امروزه بسیار مورد توجه است. مورد بعدی عدم استفاده از سیستم مدرن AWD جهت انتقال نیروی موتور به چرخ‌هاست. نکته بسیار عجیب در مورد این ماشین، صدای نسبتاً زیاد موتور آن در داخل کابین است.
از نظر امنیت این ماشین می‌توان گفت که هیچ کم ندارد. در تست‌های امنیتی انجام شده روی این ماشین، نیسان آلتیما توانست بالاترین رتبه ممکن و امتیاز ۵ ستاره امنیت برای خود دریافت کند. البته این نمره ۵ برای تصادفات از جلو و از طرفین بوده، ولی نمره برای تصادفات به هنگام چپ کردن، ۴ ستاره بوده است. این خودرو به حدی ایمن است که یک شرکت آن را بهترین انتخاب از نظر ایمنی نامیده است.
به طور کلی همانطور که همه ما سابقه نیسان را می‌دانیم، نیسان خیلی بعید است ماشین بد تولید کند، تفاوت فقط شاید در تمرکز بر روی ماشین باشد. تمرکز نیسان برای ماشین آلتیما بیشتر از همه بر روی امنیت ماشین بوده و پس از آن تمرکز بر روی راحتی گذاشته شده است. به نحوی که برای مصارف خانوادگی کاملاً مناسب باشد.
مدل‌های متفاوتی از این خودرو عرضه شده‌اند که تفاوت اصلی مدل‌ها در موتور آن‌هاست. بهترین مدل برای مدل SL است که مجهز به موتوری ۶ سیلندر خورجینی است و ظرفیت موتور آن ۳۵۰۰ سی سی است. ظرفیت ۳۵۰۰ سی سی برای ماشین سدان به ابعاد نیسان آلتیما به معنای واقعی یعنی جت! با اختلاف فراوان می‌توان این ماشین را از نظر موتوری و امنیتی بهتر از رقبای خود می‌تواند باشد.
اگر بخواهیم برایتان یک نتیجه گیری کلی از تمامی توصیفات بالا انجام دهیم و بگوییم این خودرو چه مزیت‌های اصلی دارد، به این صورت می‌توان آن را خلاصه کرد: این خودرو در مدل‌های مختلف عرضه شده است، مدل پیش فرض موتور ۴ سیلندری و ظرفیت ۲۵۰۰ سی سی دارد، و قوی‌ترین مدل، ۶ سیلندر با ظرفیت ۳۵۰۰ سی سی. تمرکز اصلی نیسان بر روی امنیت این ماشین بوده است و سعی شده ماشین بسیار راحت باشد تا این راحتی بتواند آن را یک ماشین همه چیز تمام و کاملاً ایده آل برای خانواده کند. نیسان همواره به ساخت خودرو باکیفیت معروف بوده و این کیفیت ساخت در نیسان آلتیما نیز حفظ شده است.
موردی که در این لحظه در مورد این ماشین وجود دارد، این است که در حال حاضر این مدل ماشین فقط در مناطق آزاد ایران قابل خرید و فروش است و فعلاً برنامه ای برای واردات این خودرو به صورت پلاک ملی وجود ندارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک