گزارش ایران پلاک - فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت و معدن در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل سایپا، اظهار داشت: تعهدات خودروسازی سایپا به مشتریان ۱۳۲ هزار دستگاه خودرو می‌باشد و از تلاش جدی مدیریت جدید سایپا برای انجام سریعتر تعهدات خبر داد. وی ادامه داد: سهم صنعت خودرو در اقتصاد کشور سهم بالایی است. صنعت خودرو سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد صنعتی کشور دارد و بیش از ۱۱۰ هزار نفر در این صنعت شاغلند و بیش از ۵۰۰ هزار نفر نیز در صنف‌های مرتبط با صنعت خودرو مشغول بکار هستند. پس با این سهم بالا در صنعت اقتصاد صنعتی کشور، ما وظیفه سنگینی بر دوش داریم.
معاون امور صنایع وزارت صنعت و معدن در ادامه افزود: با توجه به نقش مهم صنعت خودرو در اقتصاد کشور، این صنعت همواره یکی از مهمترین بخش‌های برنامه‌ریزی شده برای وزارت صنعت بوده و همه ما با کمک همدیگر باید این صنعت را به شرایط خوب گذشته برگردانیم.
فرشاد مقیمی در پایان بیان داشت: یکی از موضوعات مهمی که برای ما اهمیت بسیار دارد، تامین نقدینگی لازم برای تولید خودرو است. ما در این زمینه دست‌کم باید ۴ هزار میلیارد تومان به خودروسازان اختصاص دهیم که بخش زیادی از این مبلغ تقریبا ۹۵ درصد باید به خودروسازان داده شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک