گزارش ایران پلاک - خودروسازانی که به وسیله استارتاپ ها شکل گرفته اند، تمایل زیادی به ساخت خودروهای الکتریکی دارند و برخی از آنها نظیر تسلا و ریویان، اعلام کرده اند که در آینده نزدیک، پیکاپ های الکتریکی خود را وارد بازار خواهند کرد. مشخصا فورد نیز می خواهد برتری خود را به رخ رقیبان تازه وارد بکشد و از همین رو، نسخه الکتریکی پیکاپ معروف خود، یعنی فورد F-۱۵۰ را بزودی به بازار عرضه خواهد نمود. رقابت بین فورد و تسلا بسیار جدی است، فورد اعلام کرده که پیکاپ الکتریکی اش را در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد کرد، در حالی تسلا امیدوار است در سال ۲۰۱۹، بتواند پروژه توسعه پیکاپ الکتریکی اش را به اتمام برساند.
نسل فعلی فورد F-۱۵۰ از سال ۲۰۱۵ در بازار حضور دارد و در سال ۲۰۱۸، مورد بازبینی قرار گرفته است. بنابر اعلام فورد، نسل بعدی از سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد که نسخه الکتریکی نیز یکی از انتخاب های مشتریان برای خرید این نسل خواهد بود. پیش بینی می شود نخستین نمونه های فورد F-۱۵۰ برقی در سال ۲۰۲۱ به مشتریان تحویل داده شوند. فورد F-۱۵۰ جز پر فروش ترین خودروهای جهان است و قطعا ورود نسخه الکتریکی آن به بازار، سر و صدای زیادی را به راه خواهد انداخت.
در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد فورد F-۱۵۰ الکتریکی وجود ندارد، چرا که شرکت سازنده گزینه های بسیاری را برای قوای فنی و باتری ها در اختیار دارد و مشخص نیست در پایان، کدام گزینه انتخاب شود. با این وجود شنیده ها حکایت از آن دارند که بسیاری از قطعات سازنده قوای فنی این خودرو و موستانگ الکتریکی مشترک خواهند بود، و تنها برای پیکاپ از موتوری قدرتمند تر و باتری هایی بزرگتر استفاده خواهد شد. یک پیکاپ الکتریکی مطلوب، باید توانایی حمل بار ۸۰۰ کیلوگرم و توانایی بکسل کردن پنج تن را داشته باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک