به گزارش ایران پلاک - اولین دستگاه تولیدی از مدل‌های ۲۰۲۰ فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ و تویوتا سوپرا، با قیمت‌های بالای یک میلیون دلار حراج شدند.
در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹، نسل‌های جدید از دو مدل مهم ژاپنی و آمریکایی پس از مدت‌ها غیبت رونمایی شدند. مدل‌های ۲۰۲۰ تویوتا سوپرا و فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ را باید ستاره‌های آسیایی و آمریکایی اوایل سال ۲۰۱۹ در خودروسازی بدانیم. جالی تعجب نیست که کلکسیونرها، تمام تلاش خود را برای خریداری اولین نمونه‌های تولیدی این دو خودرو خواهند کرد.

همان‌طور که ماه گذشته به‌طور رسمی اعلام شده بود، اولین نمونه‌ی تولیدی از نسل پنجم تویوتا سوپرا (کد A۹۰) روی سکوی حراجی برت-جکسون (Barrett-Jackson) قرار گرفت تا قیمت‌گذاری شود. درمقابل با اینکه خبری از حراج فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ نبود، اولین دستگاه تولیدی از این مدل هم در برت-جکسون فروخته شد. تمام درآمد حاصل از فروش این دو مدل جذاب، به سازمان‌های خیریه آمریکا اهدا می‌شود.
اولین نمونه‌ی تولیدی از تویوتا سوپرا جدید با شماره شناسایی ۲۰۲۰۱ و ترکیب رنگ تک‌نمونه‌ی بدنه‌ی خاکستری مات، آینه‌های جانبی قرمز، رینگ‌های سیات مات، روکش‌های قرمز و سیاه کابین درکنار تزئینات فیبرکربن با رقم نجومی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخته شد. علاوه‌بر ترکیب رنگ داخلی و خارجی خاص، مدل میلیون دلاری سوپرای جدید روی پوشش موتور خود امضای اکیو تویودا، مدیرعامل تویوتا را هم به‌همراه دارد.
برنده‌ی حراجی تویوتا سوپرا درکنار این خودرو، از امتیاز‌های ویژه‌ی دیگری شامل تجربه‌ی اختصاصی رانندگی در پیست با لباس سفارشی مسابقه‌ای، دو بلیت ویژه و اختصاصی برای پیست Toyota Owners ۴۰۰ در ریچموند ویرجینیا و نشستن درکنار مایکل والتریپ و خودروی ایمنی مسابقات نسکار برخوردار شده است. باید دید که پس از عرضه‌ی رسمی تویوتا سوپرای پنجم و بررسی عملکرد فنی آن، ارزش این نسل دربرابر A۸۰ افسانه‌ای چگونه خواهد بود. شاید برنده‌ی این حراجی، بدترین یا بهترین سرمایه‌گذاری را کرده باشد.
مهمان ویژه‌ی دیگر حراجی برت-جکسون که با همراهی ادسل فورد دوم و ارون شلبی (نوه‌ی کرول شلبی فقید) روی سکو آمد، با قیمت یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش رفت؛ برنده‌ی حراجی فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ جدید، مدیرعامل شرکت حراجی برت-جکسون است. کریگ جکسون که پیروز حراجی شرکت خود شد، می‌تواند رنگ بدنه‌ و آپشن‌های درخواستی برای اولین نمونه‌ی تولیدی از مدل ۲۰۲۰ موستانگ شلبی GT۵۰۰ با کد شناسایی ۰۰۱ را هم انتخاب کند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک