به گزارش ایران پلاک - مزدا ۳ جدید مدل ۲۰۱۹ پس از مدت ها انتظار بالاخره رونمایی شد و به خوبی می توان رگه هایی از خودروی کانسپت Kai را در این خودرو مشاهده کرد.
در بخش طراحی مدل سدان جدید پیشرفت چشمگیری دیده می شود و به نوعی می توان مزدا ۳ جدید را یک مزدا ۶ کوچک نامید. در داخل کابین هم یک طراحی مینیمالیستی با داشبورد کوچک را شاهد هستیم و رقبای مزدا راه بسیار سختی را در شکست دادن این خودرو در بخش کابین در پیش دارند.
مزدا ۳ مدل ۲۰۱۹ از هر نظر نسبت به قبل پیشرفت کرده و خبر بسیار هیجان انگیز این است که به زودی نسخه ۴ چرخ محرک این خودرو نیز به بازار خواهد آمد.
مزدا ۳ جدی با انواع موتورهای ۱.۵، ۲ و ۲.۵ لیتری بنزینی و موتور ۱.۸ لیتری دیزلی قابل سفارش است. مدل هیبریدی جدید این خودرو هم که به سیستم M Hybrid مجهز بوده و از موتور اسکای اکتیو سری ایکس استفاده می کند.
موتورهای اسکای اکتیو سری ایکس مزدا فاقد شمع هستند و احتراق در آنها با استفاده از تراکم همانند موتورهای دیزلی انجام می شود. مزیت این کار در راندمانی همانند موتورهای دیزلی و عملکردی مانند موتورهای بنزینی است.
مزدا ۳ سیستم تعلیق مدل ۲۰۱۹ را هم ارتقا داده و شاهد چیدمان مک فرسون در جلو و سیستم چند اتصالی با میل تعادل جدید در عقب هستیم .
همه ی موارد نام برده شده مزدا ۳ جدید را تبدیل به خودرویی راحت تر و سریع تر کرده اند.


منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک