به گزارش ایران پلاک - شرکت تیونینگ ژاپنی راکت بانی، تویوتا GT۸۶ را بهینه‌سازی و تمامی بخش‌های آن اعم از موتور و شاسی و سیستم تعلیق را تقویت کرده است.
تیونر ژاپنی راکت بانی (Rocket Bunny) جدیدترین کیت‌ بدنه‌ی خود را معرفی کرده است. این کیت جدید برای کوپه‌ی ارزان‌قیمت و اسپرت تویوتا، یعنی مدل GT۸۶، ساخته شده است. این کیت پهن‌بدنه‌ عرض خودرو را بیشتر و ظاهرش را بسیار جذاب‌تر نشان می‌دهد و باعث می‌شود تویوتا GT۸۶ همانند ستاره‌ای در نمایشگاه خودروهای تیونینگ‌شده‌ی SEMA بدرخشد. شایان ذکر است این نمایشگاه چندی پیش در شهر لاس‌وگاس آمریکا برگزار شده بود.
این کیت بدنه‌ی سفارشی نه‌تنها عرض خودرو را افزایش می‌دهد؛ بلکه باله‌هایی را هم در هر دو بخش عقبی و جلویی خودرو اضافه می‌کند که به‌منظور بهبود آیرودینامیک طراحی شده‌اند. روی سپر جلو این خودرو چراغ‌های LED ساخت گِرِدی (Greddy) و اسپیلیتر جلو فیبرکربنی ساخت ای‌پی‌آر (APR) جای گرفته‌اند. کاپوت استاندارد تویوتا GT۸۶ نیز با کاپوت جدیدی از آلیاژ فیبرکربن جایگزین شده که روی آن ورودی‌های هوا نیز تعبیه شده‌اند.
در عقب خودرو، دیفیوزر بزرگی مشاهده می‌شود که درکنار باله‌ی بزرگ روی صندوق عقب، نیروی رو‌به‌پایین زیادی می‌توانند تولید کنند. رینگ‌های سفارشی در جلو و عقب ۱۹ اینچ قطر دارند و پهنای آن‌ها نیز ۹.۵ اینچ در جلو و ۱۱ اینچ در عقب است. برای تزیین این رینگ‌ها از قاب وسط کربنی برای پوشاندن پیچ‌ها استفاده شده است.
شاید باتوجه‌به مشخصات ظاهری این‌چنینی فکر کنید حتما پیشرانه‌ی قدرتمندی نیز درون کاپوت این مدل نصب شده باشد؛ اما راکت بانی، تنها به سیستم اگزوز اسپرت Greddy و ورودی‌های هوای اچ‌کا‌اس (HKS) اکتفا کرده است. تغییرات اعمال‌شده در GT۸۶ بیشتر همانند خودروهای مسابقه‌ای هستند. برای مثال، به درپوش فیبرکربنی فیوزها و لوله‌های سوخت آبی‌رنگ می‌توان اشاره کرد.
مجموعه‌ای از چراغ‌های LED نیز درون کاپوت کار گذاشته شده‌اند که محفظه‌ی موتور را روشن می‌کنند. در این خودرو، برای خنک‌کردن پیشرانه از سیستم‌ خنک‌کننده‌ی روغن موتور ساخت Cusso بهره گرفته‌اند. این شرکت تأمین‌کننده‌ی قسمت‌های دیگری همچون کمک‌فنرها، دیفرانسیل، میل موج‌گیر عقب، ستون فرمان تقویت‌شده و تعلیق جلو نیز برای این خودرو بوده است.
بخش های دیگری مانند رادیاتور، فن خنک‌کننده، مخزن مایع خنک‌کننده و سایر هوزینگ‌ها نیز همگی از برند موشیموتو هستند.

تصویری از داخل کابین این تویوتا GT۸۶ منتشر نشده است؛ اما راننده و سرنشین می‌توانند از صندلی‌های اسپرت با روکش جیر و دوخت قرمز لذت ببرند. بیشتر بخش‌های کابین این خودرو نیز از آلومینیوم و فیبرکربن ساخته شده‌اند و در بخش‌هایی همانند روی داشبورد و دور بلندگوها و قسمت پد زانو می‌توان استفاده از چرم آلکانترا را مشاهده کرد. نورپردازی کابین نیز به چراغ‌های LED محول شده است.

منبع : زومیت

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک