به گزارش ایران پلاک - آئودی رسما اعلام کرد که به صورت محدود اقدام به تولید خودروی سوپر اسپرت برقی P-۱۸ E-Tron خواهد کرد.
آئودی چندی پیش در رویداد Monterey Car Week ۲۰۱۸ از خودروی مفهومی PB-۱۸ e-tron رونمایی کرده بود. حالا این شرکت چراغ سبز تولید مدل تولیدی از این سوپر اسپرت برقی را صادر کرده است و به‌گفته‌ی مدیر اجرایی آئودی، سال آینده وارد بازار خواهد شد. تولید این این مدل که PB-۱۸ E-Tron نام دارد، به‌صورت محدود خواهد بود به‌طوری‌که قرار است تنها ۵۰ دستگاه از آن به تولید برسد.
جزئیات فنی زیادی از مدل تولیدی آئودی PB-۱۸ E-Tron به بیرون درز نکرده است اما مدل مفهومی این خودرو دارای قدرت نهایی ۶۷۱ اسب بخار و گشتاور ۸۳۰ نیوتون‌متر بود. به‌صورت آپشن نیز می‌شود سیستم بوست را برای موتورهای برقی سفارش داد که قدرت موتور را به‌صورت موقت تا ۷۶۴ اسب بخار افزایش می‌دهند. مدل مفهومی این خودرو دارای شتاب صفر تا صد کیلومتر حدود ۲ ثانیه بود و پیش‌بینی می‌شود که مدل تولیدی نیز شتابی در همین حدود داشته باشد.
در خصوص شعاع حرکتی آئودی PB-۱۸ E-Tron نگرانی وجود ندارد چون آئودی قول استفاده از باتری‌های پیشرفته‌ی خشک را در این مدل داده است. این باتری ۹۵ کیلووات ساعت ظرفیت داشته و در مدل مفهومی شعاع حرکتی ۵۰۰ کیلومتری را فراهم می‌کرد. این باتری با استفاده از شارژر سریع ۸۰۰ ولتی در عرض ۱۵ دقیقه شارژ می‌شود و از قابلیت شارژ شدن به‌صورت بی‌سیم نیز پشتیبانی می‌کند.
یکی از جالب‌ترین نکات مدل مفهومی PB-۱۸ E-Tron، قرار گرفتن راننده در وسط خودرو همانند مک لارن F۱ بود. اما برخلاف مک لارن راننده در صورت تمایل می‌تواند موقعیت خود را به سمت چپ و یا راست خودرو تغییر دهد. هنوز مشخص نیست که آیا چنین قابلیتی در مدل تولیدی نیز وجود خواهد داشت یا نه.
آئودی هنوز قیمت PB-۱۸ E-Tron را نیز اعلام نکرده است.


منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک