به گزارش ایران پلاک - جی لنو مجری مشهور آمریکایی، یک دستگاه تویوتا سوپرای مدل ۱۹۹۳ را در گاراژ خود دارد که اتومبیلی خاص در بازار آمریکا محسوب می‌شود.
در ایالات متحده شما می‌توانید خودرویی با سن ۲۰ سال و حتی بیشتر را به کشور وارد کنید و منعی در این موضوع وجود ندارد. این قانون خبر خوبی برای علاقه‌مندان است و می‌توانند خودروهایی را که تا پیش از این در آمریکا عرضه نمی‌شدند، به این کشور وارد کنند بدون اینکه پلیس با آن‌ها کاری داشته باشد. جی لنو مجری مشهور و ثروتمند نیز از این قانون استفاده کرده و یک تویوتا سوپرای ۱۹۹۳ مخصوص بازار ژاپن را وارد آمریکا کرده تا آن را در بین خودروهای دیگر مجموعه‌ی ارزشمند خود قرار دهد. جی لنو این خودرو را در جدیدترین قسمت از برنامه‌ی گاراژ جی لنو نیز به نمایش گذاشته است که ویدیوی آن را در انتهای مطلب برایتان آورده‌ایم.
این خودرو مدل سال ۱۹۹۳ بوده و با اینکه بیش از ۱۵ سال سن دارد، اما در شرایط خوبی نگهداری شده بود. موتور مورد استفاده در تویوتا سوپرا دارای ۶ سیلندر و از نوع خطی است. این موتور ۳ لیتر حجم دارد و به دو توربوشارژر هم مجهز است. جعبه دنده‌ی مورد استفاده در سوپرا از نوع دستی ۶ دنده است و خبری از گیربکس‌های مدرن دوکلاچه در این خودرو نیست. سوپرا را باید خودرویی کاملا خالص و اصیل دانست که نه سیستم هیبریدی دارد و نه موتور حجیم آن با موتورهای امروزی هم‌خوانی دارد؛ بلکه سوپرا یک کوپه‌ی اسپرت توربوشارژر بوده که کاملا برای لذت بردن از رانندگی ساخته شده است.
در این ویدیو، جی لنو این خودرو را به‌همراه کدی واکر، برادر کوچک‌تر پاول واکر که ۱۵ سال از پاول فقید کوچک‌تر است، مورد بررسی قرار می‌دهند.

تویوتا این روزها در آستانه‌ی معرفی نسل جدید سوپرا به بازار است. این خودرو با همکاری بی‌ام‌و ساخته شده و از پلتفرم مشترکی با بی‌ام‌و Z۴ جدید بهره می‌برد که احتمالا موتور ۶ سیلندر خطی آن نیز با بی‌ام‌و M۴ و M۳ یکسان است. موتور مدل جدید سوپرا می‌تواند در حدود ۴۵۰ اسب بخار قدرت تولید کند. در سوپرای جدید جعبه‌دنده‌ی دستی حذف شده است و تنها به‌صورت اتوماتیک عرضه خواهد شد اما به‌گفته‌ی مهندس ارشد تویوتا، عملکرد این خودرو آنقدر خوب خواهد بود که دیگر نیازی به جعبه‌دنده‌ی دستی نیست.


منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک