به گزارش ایران پلاک - بنا به گفته های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، این شرکت قرار است در آینده ای نزدیک به صورت مستقل و بدون حضور شریک خارجی خود پژو ۳۰۱ را تولید کند. قطعا در این زمینه تجربه تولید مستقل دو محصول ۲۰۶ و ۲۰۷ موثر واقع خواهد شد.
مهندس هاشم یکه زارع در این خصوص توضیح داد که تحریم ها می تواند در این خصوص یک فرصت تلقی شده و سبب ایجاد یک موفقیت بزرگ شود.
وی ضمن حضور در سومین نمایشگاه خودرو تهران عنوان کرد که ما به دنبال آنیم که قطعات خودروها را داخلی سازی کرده و حتی از خروج یک دلار از کشور نیز راضی نیستیم. در نمایشگاه امسال برخی از قطعات و مواد اولیه وارداتی به نمایش درآمده تا قطعه سازانی که آمادگی برای تامین آن را دارند وارد عرصه تولید شده و به زنجیره تامین ایران خودرو افزوده شوند
یکه زارع گفت ایران خودرو ضمن همکاری با دفتر علمی و فن آوری ریاست جمهوری زمینه های لازم برای شرکت های دانش بنیان که توانایی تولید تکنولوژی و دانش فنی را دارند فراهم کرده است تا از این طریق مهندسین جوان ایرانی به تولید قطعه با تضمین خرید بپردازند. به علاوه ایران خودرو آماده همکاری با هر شرکت و ارگانی است که بتواند برای خودکفایی صنعت خودروسازی فعالیتی را انجام دهد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه بیان کرد که ما به دنبال کاهش هرچه بیشتر ارزبری و تولید داخلی تمام و کمال قطعات خودروها می باشیم. در حال حاضر حدودا یک ششم از قیمت خودروهای پرتیراژ ارزبری دارند که این نشان دهنده خودکفایی حدود ۸۵ درصدی تولید است.
وی افزود: با کمک دانشگاهیان و افرادی که در دانش فنی قطعات الکترونیک خودرو فعالیت می کنند نتایج مثبتی را در اردیبهشت سال آینده شاهد خواهیم بود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه به مشتریان برای تحویل خودروهای ثبت نامی اطمینان داد و گفت: خریداران محصولات ایران خودرو مطمئن باشند که این شرکت به دنبال کسب رضایت آن ها بوده و این عزیزان به زودی خودروهای خود را دریافت خواهند کرد. دلیل تاخیر در عرضه محصولات این شرکت مشکلاتی است که در تامین قطعات به وجود آمده است.
مهندس یکه زارع در انتها در خصوص افزایش قیمت خودروها نیز توضیح داد که روند افزایش قیمت در خصوص خودروهای پرتیراژ به صورت پلکانی خواهد بود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک