به گزارش ایران پلاک - مرسدس بنز قصد دارد طی سال‌های آینده به شرکتی پیشرو در زمینه‌ی فناوری خودروی خودران تبدیل شود و مدل‌های متنوع راهی بازار کند.
مرسدس بنز (و شرکت مادر آن دایملر)، اولین خودروسازانی نیستند که به‌دنبال تولید خودروی خودران هستند؛ پیش از آن‌ها، شرکت‌های زیادی مانند جنرال موتورز، بی‌ام‌و، فولکس‌‌واگن و تویوتا وارد این عرصه شده‌اند و به‌شدت روی این فناوری سرمایه‌گذاری و فعالیت می‌کنند. اما مرسدس بنز قصد دارد که طی سال‌های آینده جزو دو شرکت پیشرو در زمینه‌ی توسعه‌ی فناوری خودران باشد. این خبر را کریستوفر شرودر، یکی از مدیران اجرایی مرسدس بنز به روزنامه‌ی آلمانی Welt am Sonntag گفت و بر دنبال کردن استراتژی جدید برای رقابت با سایر خودروسازان تاکید کرد.
خودروسازان و شرکت‌های فناوری مانند اوبر، گوگل، جنرال موتورز، فولکس‌واگن در حال رقابت برای ارائه‌ی خدمات Robotaxi هستند تا از آن به‌عنوان راهی برای جذب مشتری و ورود به کسب‌وکار اشتراک سواری یا تاکسی آنلاین بهره‌ ببرند. بخش خودران ویمو (Waymo) متعلق به گوگل بیشترین آزمایش‌های خودروهای خودران پروتوتایپ را از نظر طی مسافت انجام داده است؛ حتی فولکس‌واگن نیز تائید می‌کند که ویمو در این زمینه با فاصله‌ی زیادی از رقیبان پیش می‌تازد.
اما مرسدس بنز از تعقیب ویمو ناامید شده است و اذعان می‌کند که رسیدن به پیشرفت این شرکت تا حدودی دور از دسترس خواهد بود. شرودر به روزنامه‌ی آلمانی گفت:
ما باید در میان دو شرکت برتر در زمینه‌ی فناوری خودروی خودران باشیم که قادر هستند این فناوری را توسعه دهند و مدل‌های تولیدی را راهی بازار کنند.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک