به گزارش ایران پلاک - بوگاتی EB۱۱۰ خودروی بسیار خاصی است که در کل تنها ۳۰ دستگاه از آن به تولید رسیده و یکی از این مدل‌ها با کارکردی بسیار پایین برای فروش در حراجی آماده می‌شود.
پس از عرضه شدن مدل‌های رکورد شکن بوگاتی یعنی مدل ویرون و شیرون، مدل قبلی این شرکت یعنی EB۱۱۰ به ورطه‌ی فراموشی سپرده شده است اما حتی با معیارهای امروزی نیز EB۱۱۰ یک سوپراسپرت تمام عیار به حساب می‌آید. این سوپر اسپرت در سال ۱۹۹۱ ساخته شده و پیشرانه‌ی ۳.۵ لیتری V۱۲ آن با توانایی تولید ۵۵۰ اسب بخار قدرت می‌تواند EB۱۱۰ را به حداکثر سرعت ۳۴۲ کیلومتر بر ساعت برساند.
بوگاتی EB۱۱۰ یک نسخه‌ی تولید محدود خاص‌تر با نام EB۱۱۰ Super Sport دارد که با تغییراتی در واحد کنترل الکترونیکی موتور (ECU) و سیستم اگزوز توان خروجی آن به ۶۱۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده است. با تغییرات اعمال‌شده در مدل SS، این نسخه می‌تواند در ۳.۳ثانیه سرعت خود را از صفر به صدکیلومتر بر ساعت رسانده و سپس به حداکثر سرعت ۳۵۴کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. تغییرات مدل سوپر اسپرت تنها محدود به نرم‌افزار و سیستم اگزوز نیست چون این مدل ۱۵۰کیلوگرم وزن کم‌تری نیز دارد. این کاهش وزن به کمک استفاده از کولار و کربن در ساخت بدنه به دست آمده و تاثیر زیادی روی بهبود توانایی‌های حرکتی EB۱۱۰ سوپر اسپرت گذاشته است.
مدل EB۱۱۰ سوپر اسپرت به یاد خودروهای مسابقات GT۱ لمانز طراحی و ساخته شد و به همین منظور برای خاص شدن بیشتر این خودرو، تنها ۳۰دستگاه از آن به تولید رسید. این تیراژ تولید پایین، EB۱۱۰ سوپر اسپرت را تبدیل به یکی از خاص‌ترین خودروهای موجود در جهان می‌کند به‌خصوص اینکه مایکل شوماخر، راننده‌ی افسانه‌ای فرمول یک نیز یکی از این مدل‌ها را خریداری کرد.
اما مدلی که در تصویر می‌بینید، در میان سایر مدل‌های EB۱۱۰ سوپر اسپرت نیز بسیار خاص است چون کارکرد آن در این چند دهه کمتر از هزار کیلومتر بوده و اگر بخواهیم دقیق باشیم تنها ۹۰۱کیلومتر با آن رانندگی شده است. این خودرو نخست در سال ۱۹۹۴ تحویل شخصی به نام مولر شده و در نهایت به یک کلکسیون خودرو در ژاپن منتقل شد. در سال ۲۰۱۲ این EB۱۱۰ سوپر اسپرت به سوئیس منتقل شده و در اختیار مالک فعلی خود قرار گرفت و وی نیز با دانستن ارزش این مدل، آن را در شرایط بسیار خوبی نگهداری کرد.
اسناد و مدارک رسمی این مدل نشان می‌دهند که این خودرو کاملا استاندارد و بدون تغییر است و همین آن را تبدیل به گزینه‌ای بسیار عالی برای کلکسیونرهای ثروتمند می‌کند. این بوگاتی EB۱۱۰ سوپر اسپرت نقره‌ای رنگ قرار است در سال ۲۰۱۹ در حراجی RM ساتبی در پاریس به فروش برسد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک