به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، امسال محصولات شاخصی از خودروسازان معروف دنیا مانند فراری، مرسدس و لندروور در نمایشگاه پاریس حضور داشتند. اما حضور یک اتومبیل چشمگیر از یک خودروساز گمنام موجب شگفتی همگان شده بود : GLM G4
این اتومبیل از آرایش نامتعارف چهار درب گالوینگ برخوردار است و در کمال تعجب مانند یک سدان از دو ردیف صندلی در عقب و جلو سود می‌برد.
طراحی آن توسط یک کمپانی هلندی به نام ساویج ریوال انجام شد و قرار بود یک موتور V8 آمریکایی بر روی آن نصب شود. اما این اتفاق هرگز رخ نداد تا شرکت ژاپنی GLM با خرید طرح آن را به یک اتومبیل الکتریکی تبدیل کند.
G4 از موتور الکتریکی ویژه ای استفاده می‌کند که با داشتن چند سیم‌پیچ می‌تواند مطابق با شرایط جاده و به دلخواه راننده خصوصیات موتور را تغییر دهد.
گفته می‌شود این خودرو با دو موتور الکتریکی در عقب و جلو می‌تواند ظرف ۳٫۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت رسیده و تا ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت ادامه دهد. برد الکتریکی این اتومبیل با یک بار شارژ ۴۲۰ کیلومتر می‌باشد.
شرکت GLM اعلام کرده است که قصد دارد این ابراتومبیل چهار در الکتریکی را ابتدا برای بازار ژاپن تولید کرده و سپس به هنگ کنگ و سنگاپور گسترش دهد.
برای ورود به بازار آمریکا نیاز به انجام برخی آزمایش ها جهت کسب مجوزهای قانونی است اما در این صورت قیمت آن در حدود ۲۲۴ هزار دلار خواهد بود.

منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک