به گزارش ایران پلاک - این روزها آنقدر خودروهای تولیدی خودروسازان داخلی کسل‌کننده شده که بسیاری از مردم خود دست به تغییرات روی خودروها می‌زنند و چهره آنها را به مدل هایی تبدیل می کنند که گاهاً بسیار خلاقانه و جالب می‌شوند. اگر خاطرتان باشد حدود آبانماه سال گذشته بود که گزارشی از فیس لیفت سمند سورن را منتشر کردیم و مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار گرفت. چهره آن خودرو مخصوصاً در نمای جلو شبیه به فورد ماستنگ شده بود و در نمای عقب نیز تغییراتی به خود دیده بود.
فیس لیفت سمند
حال همین فیس لیفت البته تنها در نمای جلو، روی یک خودروی سمند سورن پیاده‌سازی شده که توانستیم عکس‌ها و گزارش کامل‌تری از این خودرو تهیه کنیم.
در این فیس لیفت سمند سورن، قسمت جلوی خودرو به صورت کامل تعویض شده و از سپر، جلو پنجره و چراغ‌های جدیدی استفاده شده است. حدود ۱ هفته زمان لازم برای ساخت این قسمت از خودرو شده ولی زمان نصب کردن این قسمت‌ها روی خودرو بسیار سریع و در نیمی از روز، تمام قسمت‌های ساخته شده روی خودرو قابل نصب است.
همانند آن نمونه سال گذشته، فعلاً قسمت عقب این خودرو دچار تغییراتی نشده و شبیه نمونه استاندارد کارخانه‌ای است.
بسیاری از مخاطبین از مشکل راهنمایی و رانندگی برای این جراحی سوال پرسیده بودند که به دلیل استفاده از همان نام سمند و تنها تغییرات ظاهری در جلوپنجره و چراغ‌ها، هیچ مشکلی از نظر پلیس راهنمایی و رانندگی و شماره‌گذاری وجود ندارد.
این فیس لیفت سمند سورن توسط یک کارگاه داخلی انجام شده و به مرحله تولید انبوه نرسیده است اما به نظر می‌رسد همین فیس لیفت داخلی توسط خریداران روی خودرو، به مراتب از نمونه‌های تولیدی ایران خودرو جذاب‌تر باشد و می‌تواند سورن را از چهره تکراری خود خارج کند.
هزینه ساخت و نصب این قطعات و تبدیل سمند سورن معمولی به فیس لیفت، حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است و همانطورکه اشاره کردیم، حدود ۱ هفته زمان سفارش، آماده‌سازی و البته نصب روی خودرو است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک