به گزارش ایران پلاک - سال ۱۳۹۵ گفته شد که دو سال دیگر تولید پژو ۴۰۵ متوقف می‌شود. خبری که نیاز به سؤال نداشت. شرکت پژو در این مدت خودروهای بهتری در مقایسه با ۴۰۵ تولید کرد که جای پژو ۴۰۵ را در ایران گرفت و سال به سال از کیفیت ۴۰۵ کاسته شد. این موضوع را بررسی سازمان بازرسی کیفیت خودرو نشان می‌دهد. بر اساس گزارش این سازمان خودرو پژو ۴۰۵ دو ستاره دارد؛ این یعنی از نظر کیفیت شبیه ساینا، تیبا و پژو پارس است. دلیل توقف تولید آن نیز رعایت نکردن استانداردهای چندگانه‌ای بوده که پیش از این برای خودروها اجباری شده بود. پژو ۴۰۵ جایگزینی برای پیکان بود و با گذشت بیش از یک دهه از توقف پیکان به نظر می‌آید که پایان عمر ۴۰۵ نیز اتفاقی غیر منطقی نباشد.
پژو ۴۰۵ که ما آن را به نام مدل اولیه‌اش، یعنی GLX می‌شناسیم طراحی سال ۱۳۶۸ ایران‌خودرو است. از ۴۰۵ در ایران چهار مدل glx، gli، slx و Gl تولید می‌شد. اینکه جی‌ال‌ایکس ۳۰ سال قبل در اروپا به عنوان بهترین خودرو شناخته شد دلیل نمی‌شود که آن را همچنان به عنوان بهترین خودرو بشناسیم. ایران‌خودرو دهه هشتاد به دلیل آتش‌سوزی‌های زیاد با کاهش رشد در فروش پژو ۴۰۵ روبرو شد. اگرچه این خودرو امروز دیگر بازنشسته شده اما زمانی از آن به عنوان ناوگان تشریفاتی در سفارت‌ها یا ادارات سیاسی استفاده می‌شد.
پژو ۴۰۵ شهرهای زیادی از دنیا را دیده است. این خودرو در آرژانتین، شیلی، مصر، فرانسه، اندونزی، مالزی، لهستان، چین، بریتانیا و زیمباوه توسط خودروسازی‌های متفاوت تولید و یا مونتاژ شد. در ایران پژو ۴۰۵ در دو نوع سدان و استیشن واگن در ایران رایج بود. با وجود فروش بالایی که این خودرو سی میلیون تومانی در سال ۱۹۸۴ تجربه کرد اما بازار برای پژو تصمیم گرفت که دیگر تولید خود را متوقف کند.
اگر شما دارای یک پژو ۴۰۵ باشید حتماً می‌دانید که این خودرو حتی در تولیدهای سری آخر خود چه مشکلاتی داشته است. وقتی چند سال از عمر این خودرو بگذرد موتور به صدا می‌افتد. زمان روشن کردن کولر باید دائم حواستان را به دمای آب متمرکز کنید تا خودرو جوش نیاورد. تنها ویژگی مثبت این خودرو بدنه محکم آن است و قطعات آن دیرتر دچار استهلاک می‌شوند. مصرف سوخت پژو بسیار بالا است. رانندگان دلایل زیادی برای فروش پژو ۴۰۵ خود دارند. آنها می‌گویند که اتاق پژو بسیار پر سروصداست. ترمز آن بازدهی خوبی ندارد و مشکل واشر سر سیلندر هم در آن فراگیر است. البته اس ال ایکس مدل ارتقا یافته جی‌ال‌ایکس است که با تفاوت‌های جزئی سال ۸۸ وارد بازار شد. البته مشکلاتی که در ۴۰۵ دیده می‌شود در اس ال ایکس هم قابل ردیابی است. اگر از نظر ظاهری نیاز به تشخیص این خودرو دارید باید از چراغ‌های عقب آن کمک بگیرید. پژو شاید به پلتفرم اصلی و اندازه و ابعاد ۴۰۵ دست نزده باشد اما با کمی ظرافت در چراغ عقب بر تفاوت این دو را نشان داده است. پژو ۴۰۵ اس ال ایکس امروز در بازار حدود ۳۸ میلیون معامله می‌شود و چهار میلیون تومان از جی‌ال‌ایکس ارزان‌تر است. در صورتی که قصد فروش پژو ۴۰۵ کارکرده را داشته باشید آن را می‌توانید با ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان بفروشید. البته اگر خودرو شما تصادف نکرده رنگ شدگی نداشته باشد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک