به گزارش ایران پلاک - مک لارن، نسخه‌ای خاص از سوپراسپرت ۷۲۰ را معرفی کرده است که به‌عنوان پاسداشت افتخارات این شرکت در فرمول یک شناخته می‌شود.
۵۰ سال پیش، تیم جدیدی با نام مک لارن توانست اولین پیروزی خود را در مسابقات فرمول یک به دست بیاورد. این پیروزی دقیقا در مسابقه‌ی گرندپری بلژیک سال ۱۹۶۸ توسط بروس مک‌لارن و با مدل M۷A به دست آمد.

برای پاسداشت این پیروزی، مک لارن که ید طولانی در معرفی نسخه‌های خاص از محصولات خود دارد؛ اقدام به معرفی نسخه‌ای تولید محدود از خودروی سوپراسپرت ۷۲۰S کرده است. این مدل به رنگ نارنجی با نام کامل ۷۲۰S Spa ۶۸ Collection به مشتریان عرضه خواهد شد و یکی از خاص‌ترین محصولات کنونی مک لارن است که محدودترین نرخ تولید را نیز دارد. تیراژ تولید این مدل تنها به ۳ دستگاه محدود خواهد بود.

نکات خاص این ۷۲۰S تنها به رنگ خاص نارنجی آن محدود نیست بلکه اگر به در جلوی چرخ عقب و در بخش پایینی دقت کنید، مشاهده خواهید کرد که نقشه‌ی پیست اسپا به رنگ نقره‌ای روی بدنه نقاشی شده است. رینگ‌های جدید هم با رنگ مشکی خود، ترکیب و تضاد جالبی با رنگ نارنجی بدنه دارند.
در داخل کابین نسخه‌ی اسپا، می‌توان تغییرات بیشتری را مشاهده کرد؛ به‌طوری‌که نقشه‌ی پیست اسپا به‌همراه نوشته‌ی اسپا ۱۹۶۸ روی پشت‌سری‌ها به رنگ نارنجی دوخته شده‌اند. یک پلاک فلزی هم در کابین شماره‌ی خودرو از بین ۳ دستگاه قرار دارد که نام ۷۲۰S Spa ۶۸ را روی خود حمل می‌کند. این مدل از ۷۲۰S به یک سوئیچ ویژه به رنگ نارنجی، دقیقا مطابق با رنگ بدنه مجهز است.

مک لارن عنوان نکرده که چرا تنها ۳ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد؛ ولی طبق گفته‌ها، دو دستگاه از آن‌ها همین حالا به فروش رفته‌اند و تنها یک دستگاه برای فروش باقی مانده است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک