خودروی S۳۰ نسخه‌ی صندوق‌دار از دانگ فنگ H۳۰ کراس با همان مشخصات فنی است. این محصول، توسط ایران خودرو مونتاژ و روانه بازار شده است.

بسته‌ ماندن مرزها در مقابل واردات مدل‌های خارجی، فرصتی مغتنم برای خودروسازان داخلی است تا با استفاده از تخفیف گمرکی به مونتاژ مدل‌های چینی و یکه‌تازی در بازار ایران، مشغول شوند. این محصول چینی با بدنه‌ی سدان، تفاوت فنی با H۳۰ کراس ندارد و صرفا به دلیل استفاده از صندوق‌ عقب، کمی جادارتر خواهد بود.

دانگ فنگ S۳۰ با پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی عرضه می‌شود تا قدرت ۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور بر دقیقه و نهایت گشتاور ۱۴۲ نیوتن‌متر در ۴۰۰۰ دور بر دقیقه ارائه کند. وزن خالص این خودرو در مقایسه با H۳۰ کراس، کمی بیشتر است اما دقیقا با همان پیشرانه و گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته عرضه می‌شود. با این حساب، می‌توان اطمینان داشت در زمانی حدود ۱۳ تا ۱۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و میانگین مصرف سوخت ۸ تا ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر داشته باشد.

این خودرو که مدتی قبل توسط ایران خودرو با قیمت ۱۴۱ میلیون تومان به فروش رسیده بود از روز گذشته به دست مشتریان رسیده و فروشندگان بهای این سدان چینی را بین ۱۴۵ تا ۱۴۷ میلیون تومان در بازار اعلام میکنند.

ولی میزان موفقیت این خودرو در بازار چقدر خواهد بود؟

منبع: ایران جیب
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک