به گزارش ایران پلاک - آنطورکه اطلاعات سازمان بورس کشور اعلام کرده، ایران خودرو توانسته در آذرماه امسال، دقیقاً ۱۰۳۹ دستگاه پژو ۲۰۰۸ تولید کند. این عدد با توجه به شرایط نه چندان جالب تولید در ماه های گذشته، قابل توجه است زیرا ایران خودرو تا آخر آبانماه امسال توانسته بود تنها ۴۶۴۷ دستگاه پژو ۲۰۰۸ را تولید کند و این بدان معناست که حدود ۲۳ درصد تولید کل پژو ۲۰۰۸ های ایران خودرو در سال جاری، در همین آذرماه گذشته رخ داده است.
صد در صد این بدان معنا نیست که پژو ۲۰۰۸ با قیمت مصوب قبلی به دست مشتریان می رسد ولی اوضاع از شرایط سیتروئن C۳ کمی بهتر است. این روزها پژو ۲۰۰۸ در مدل های ۹۷ در بازار آزاد به وفور پیدا می شود و قیمت آنها از ۲۳۰ میلیون تومان شروع و در بعضی از آگهی ها می توان قیمت ۲۷۰ میلیون تومان را نیز ببینیم!
در هر صورت با قوت گرفتن تولید پژو ۲۰۰۸ در خط تولید ایران خودرو به نظر می رسد باید امیدوار باشیم تا به زودی این خودروها به دست مشتریانی برسد که ماه ها است از موعد تحویل آن ها گذشته است. این در حالیست که ایران خودرو در ابتدا قرار بود این محصول را با قیمتی در محدوده ۷۵ میلیون تومان راهی بازار کند، سپس قیمت اولیه در حدود ۱۰۲ میلیون تومان اعلام شد و حالا نیز با توجه به چند برابر شدن نرخ ارز در سامانه نیما به نظر می رسد که رقم فروش نهایی در محدوده ۲۳۰ میلیون تومان باشد، هرچند که به گفته برخی منابع آگاه، ایران خودرو محصول مشتریان منتظر خود را با رقمی در حدود ۲۰ - ۳۰ درصد زیر قیمت بازار تحویل ایشان خواهد داد که به نظر رقمی در محدوده ۱۸۰ الی ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک