به گزارش ایران پلاک - در اعتراضاتی که معترضان به نحوه قیمت گذاری سیتروئن سی۳ در مقابل سازمان حمایت در ابتدای هفته برگزار کردند، پیشنهادی به خریداران این خودرو ارائه شده است که با وجود اینکه قطعیت نیافته اما اتفاق مهمی در نحوه قیمت گذاری این محصول است.

به خریداران خودروهای سیتروئن سی۳ وعده داده شده است که قیمت خودرو به ۲۰۵ میلیون تومان کاهش می یابد و آورده ۶۰ میلیون تومانی خریداران که در اردیبهشت سال جاری به حساب این شرکت واریز شده بود به ۸۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.

البته صحبت هایی مبنی بر افزایش آورده این خریداران تا مبلغ ۱۰۰ میلیون تومامن نیز شنیده شده است که تا کنون هیچ کدام از این ارقام تایید نشده است.

از نحوه محاسبه و چگونگی تبدیل آورده مشتریان اطلاعاتی منتشر نشده است اما مشتریانی که اقدام به ثبت نام این خودرو کردند از این پیشنهاد استقبال نکرده اند.

خریداران خودروی سیتروئن سی۳ در اواخر اردیبهشت سال جاری با واریز ۶۰ میلیون تومان موفق به ثبت نام در طرح فروش این محصول فرانسوی شدند که بنا بود با قیمتی در حدود ۱۳۰ میلیون تومان عرضه شود. قیمت این خودرو در زمان صدور دعوتنامه برای خریداران به رقمی در حدود ۲۴۰ میلیون تومان افزایش یافت که این اعلام قیمت موجب ایجاد موجی از نارضایتی و اعتراضات مشتریان این خودروی فرانسوی در مقابل نهادهای نظارتی و حمایتی شد.

چنانچه این پیشنهادات و قیمت های مطرح شده صحت داشته باشد و به مرحله اجرا برسد، سوالی پیش می آید که "چگونه قیمت خودرو تا ۸۰ درصد افزایش پیدا می کند و آورده خریداران چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد؟" پاسخ این سوال را البته باید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بدهد که با چه متر و معیاری این محاسبات را مطرح و اجرایی کرده است.

منبع : ایران جیب

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک