به گزارش ایران پلاک - اخیراً در فضای مجازی تبدیل و فیس‌لیفت یک تویوتا لندکروزر به لکسوس LX سر و صدایی به پا کرده و عکس‌های آن را به صورت گسترده در پیج‌های مختلفی دیده‌ایم. با توجه به جذابیت موضوع به سراغ این خودرو رفتیم تا از نزدیک با آن آشنا شویم و ببینیم که چطور این تویوتا لندکروزر مدل ۲۰۱۳ تبدیل به یک لکسوس LX شده است!

مروری بر تویوتا لندکروزر در ایران
آخرین نسلی از تویوتا لندکروزر که به طور گسترده در بازار ایران عرضه شد سری ۲۰۰ این خودرو بود که در دو مدل ۶ و ۸ سیلندر بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ وارد می‌شد. همزمان با این خودرو نسخه لوکس آن یعنی نسل سوم لکسوس LX۵۷۰ نیز به کشور وارد شد و البته به دلیل قیمت نجومی آن خیلی در خیابان‌ها مشاهده نمی‌شود. پس از ممنوعیت ورود خودروهای پرحجم به بازار اما عطش لوکس سواران خاموش نشد و همچنان بسیاری از کسانی که برنامه خرید لکسوس LX را داشتند ناچار شدند شبیه‌ترین خودرو به آن یعنی تویوتا لندکروزر را خریداری کنند. اما تویوتا لندکروز کجا و LX کجا؟ گرچه هر دو خودرو روی یک پلتفرم ساخته شده و از نظر فنی بسیار مشابه هستند، اما لکسوس از نظر امکانات، تکنولوژی، توانایی‌های حرکتی و کیفیت ساخت در رده‌ای بسیار بالاتر از تویوتا لندکروزر ۲۰۰ قرار می‌گیرد. مدل فیس‌لیفت شده لکسوس LX هم که در سال ۲۰۱۶ رونمایی شد، حسابی دل لکسوس بازان را به دست آورد و مطمئناً بسیاری برای باز شدن واردات و ورود این خودرو به بازار لحظه شماری می‌کردند. اما برخی هم صبر کافی نداشته و یا امیدی به بهبود وضعیت خودروهای وارداتی ندارند (که البته حق هم دارند!) و دست به حرکتی ابتکاری می‌زنند که خودروی مورد بحث امروز ما نیز یکی از همین موارد خاص است.
این خودرویی که در تصویر مشاهده می کنید در حقیقت تویوتا لندکروزر GX سری ۲۰۰ است که کیت بدنه کامل لکسوس LX۵۷۰ فیس‌لیفت روی آن نصب شده و به این ترتیب نمای بیرونی آن کاملاً مشابه با لکسوس LX نسل جدید است.
این کیت بدنه توسط یکی از مراکز انجام تیونینگ در داخل کشور، از کشور امارات تهیه و وارد کشور شده و روی این خودرو نصب شده و هزینه‌ نهایی بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان را روی دست مالک خودرو گذاشته است. البته در بازار امروز که یک پژو ۲۰۷ با قیمت ۱۴۰ میلیونی معامله می‌شود، هزینه ۲۰۰ میلیون تومان برای فیس‌لیفت کردن اساسی یک تویوتا لندکروز چیز خاصی نیست! نمای جلوی ساده‌ تویوتا لندکروزر ۲۰۰ جای خود را در این کیت به جلوپنجره زیبا و بزرگ لکسوس LX داده و چراغ‌های LED زیبا نیز که خطوطی تیز و ظاهری خشن دارند، نمایی بسیار با ابهت را ایجاد کرده‌اند.
همانطورکه در تصاویر می‌بینید، این کیت بدنه دقت و جزئیات بالایی دارد به همین خاطر نمی‌توان به راحتی تشخیص داد که این خودرو یک تویوتا لندکروزر است. شاید تنها قسمتی که شبیه به لکسوس LX۵۷۰ نیست، رینگ‌های بزرگی باشد که روی این خودرو نصب شده‌اند. تمامی قسمت‌های جلو و عقب خودرو، چراغ‌ها و جلو پنجره تغییر کرده‌اند و ما از نظر ظاهری با یک لکسوس LX واقعی سر و کار داریم که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.
پس از وارد شدن به کابین اما بعضی تفاوت‌ها مشخص می‌شود و خبری از آن داشبورد زیبای چرمی لکسوس LX نیست. کابین این تویوتا لندکروزر در مقایسه با بیرون تغییرات کمتری داشته اما همچنان مالک سعی کرده با انجام ارتقاء در بخش‌های مختلف کابین، چاشنی لوکس بودن را به لندکروزر ساده و زمخت اضافه کند.
در داخل کابین، اولین چیزی که جلب توجه می‌کند سقف زیبای این مدل است که اصطلاحاً به آنها سقف‌های کهکشانی گفته می‌شود. در مرحله بعدی، صندلی‌های جلو و عقب با نمونه‌هایی که امکانات بیشتری همانند تنظیم برقی، تنظیم گودی کمر و زیر زانویی قابل تنظیم دارند تعویض شده‌اند. در زیر آرنجی عقب هم یک پنل وجود دارد که تنظیمات مربوط به صندلی‌های عقبی را از روی آن می‌توان انجام داد و صندلی‌های عقبی حتی دارای ماساژور هم هستند. روی داشبود هم یک نمایشگر بزرگ لمسی نصب شده که نمای داشبورد را به تویوتا لندکروزر نسل جدید شبیه کرده است.
با بالا زدن کاپوت، تفاوت‌های این مدل با لکسوس LX۵۷۰ آشکار می‌شود چون دیگر خبری از موتور ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری نیست و در عوض موتور ۶ سیلندر ۴ لیتری مشاهده می‌شود. در حالی که قدرت موتور لکسوس LX۵۷۰ به بیش از ۳۸۰ اسب بخار می‌رسد اما این موتور ۴ لیتری در بهترین حالت چیزی در حدود ۲۷۰ اسب بخار قدرت دارد به این ترتیب نباید انتظار توانایی حرکتی لکسوس را از این تویوتا لندکروزر داشت. البته اینطور برداشت نشود که لندکروزر توانایی کافی ندارد چون به لطف گشتاور ۳۸۶ نیوتن متری می‌تواند در ۹.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در مسیرهای آفرودی هم با کمک قفل دیفرانسیل مرکزی و عقب، سیستم کنترل کشش و دنده کمکی، می‌تواند بهتر از هر خودروی دیگری حرکت کند.
همانطورکه گفتیم این کیت به صورت کامل وارد کشور شده ولی در ایران نصب شده و پروسه نصب این کیت حدود ۳ هفته زمان برده است

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک