به گزارش ایران پلاک - سوپراسپرت Kode ۰ و Kode ۵۷ که توسط کن اوکایاما، طراح فراری انزو طراحی شده‌اند، قیمتی بیش از یک میلیون دلار در بازار دارند.

Kode ۰ سال گذشته در رویداد پبل بیچ کنکو دلگانس به‌عنوان یک خودروی سوپراسپرت با طراحی مدرن رونمایی شد. طراحی این خودرو توسط کن اوکویاما، طراح فراری انزو انجام شده است. سوپراسپرت Kode ۰ براساس لامبورگینی اونتادور طراحی شد که ساختار فیبر کربنی سفارشی را به آن اضافه می‌کند.
به‌گفته‌ی شرکت کن اوکویاما کارز، مدل Kode ۰ با وزن ۱۵۵۰ کیلوگرم یا ۲۵ کیلوگرم کمتر از لامبورگینی اونتادور S، از پیشرانه‌ی ۶.۵ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی بهره می‌برد. این پیشرانه قادر است ۶۹۰ اسب‌بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند و به جعبه‌دنده‌ی نیمه اتوماتیک هفت سرعته تک کلاچه متصل می‌شود.
سوپراسپرت Kode ۰ ابتدا خود را برای قیمت ۷ رقمی آماده کرد و هم‌اکنون دوباره برای فروش گذاشته می‌شود. آگهی نوشته‌شده توسط ClassicCarDriver نشان می‌دهد که یکی از مدل‌های فروخته‌شده‌ی این سوپراسپرت منحصربه‌فرد هنوز هم در وضعیت اولیه قرار دارد و از زمان معرفی در اواسط سال ۲۰۱۷، کارکردی حدود ۲۲۰۰ کیلومتر داشته است. نمایندگی خودرو قیمت Kode ۰ را اعلام نکرد، اما طی تماس‌ مشخص شد که قیمتی معادل ۱.۳۴ میلیون دلار دارد.
سوپراسپرت Kode ۵۷، مدلی مبتنی بر فراری ۵۹۹ است که از پیشرانه‌ی ۶ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر با تیونینگ نویتک بهره می‌برد. به‌لطف تیونینگ نویتک، قدرت این مدل به ۶۹۰ اسب‌بخار می‌رسد و کارکرد آن نیز حدود ۲۱ هزار و ۷۰۰ کیلومتر عنوان شده است. با این وجود به نظر می‌رسد که شرایط این مدل هنوز هم مانند خودروی صفر کیلومتر باشد. قیمت سوپراسپرت Kode ۵۷ نیز توسط فروشنده مشخص نشد اما با پیگیری مشخص شد که خریدار باید برای آن مبلغی حدود ۱.۷۹ میلیون دلار بپردازد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک