به گزارش ایران پلاک - تصاویری از مدل شش‌چرخ مرسدس بنز X کلاس منتشر شده که این خودرو را با گِل‌گیرهایی پهن و کیت بدنه‌ی فیبر کربنی و مهم‌تر از همه، یک محور اضافی نشان می‌دهند.

شرکتی با نام کارلکس دیزاین (Carlex Design) مدلی سه‌محوره از مرسدس بنز ایکس کلاس را با ‌شش‌چرخ معرفی کرده که اولین نسخه‌ی سه‌محوره‌ی این خودرو به‌شمار می‌رود. کارلکس دیزاین این خودرو را Exy Monster X نامیده است.
این مدل جدید نیز فعلا به مرحله‌ی تولید نرسیده؛ ولی بعید نیست در آینده وارد بازار شود. تیونر وعده داده تمامی بدنه‌ی این مدل از فیبر کربن ساخته خواهد شد. از تغییرات X کلاس ۶×۶ باید به هواگیر روی کاپوت، چراغ‌های نورافکن روی سقف، گِل‌گیرهای پهن و چرخ‌های بزرگ‌تر اشاره کرد. درون کابین این مدل ایکس کلاس، تریم تیره‌رنگ مشکی با خطوط زرد را شاهد هستیم.
هنوز اطلاعاتی درباره‌ی قوای فنی X کلاس ۶×۶ اطلاعاتی منتشر نشده؛ اما مدل استاندارد این خودرو به پیشرانه‌ای V۶ با حجم سه لیتر مجهز شده است. این پیشرانه‌ی توربودیزلی می‌تواند ۲۵۸ اسب‌بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. طراح مدل ۶×۶ ایکس کلاس عنوان نکرده که آیا نیروی پیشرانه به هر شش چرخ خودرو منتقل خواهد شد یا اینکه یک محور به‌صورت متحرک باقی خواهد ماند. این سؤال برای آفرودسواران و خریداران احتمالی این خودرو بسیار مهم است.
از دیگر مشخصات ایکس کلاس ۶×۶ ترمزهای کربن سرامیکی و سیستم تعلیق ارتقایافته و افزایش ارتفاع خودرو است.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک