به گزارش ایران پلاک - گروه خودروسازی هیوندای اعلام کرده برای طراحی و ساخت قوای محرکه هیدروژنی هفت میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این شرکت به دنبال ساخت موتورهای هیدروژنی است که بتوان علاوه بر ماشین از آن در هواپیماها و کشتی‌ها هم استفاده کرد.

هیوندایی که در عرضه ماشین‌های الکتریکی از رقبایش عقب افتاده بود، می‌خواهد زودتر از دیگران موتورهای هیدروژنی را به تولید انبوه برساند.

اگرچه هنوز درباره استقبال از ماشین‌های هیدروژنی در بازار تردید‌هایی وجود دارد، اما هیوندای در کنار تویوتا از طرفداران این قوای محرکه است.

مزیت اصلی این قوای محرکه نسبت به ماشین‌های الکتریکی مسافت بسیار بیشتری است که می‌توان با آنها حرکت کرد. با اینکه این قوای محرکه هیچ آلودگی تولید نمی‌کند، اما منتقدان می‌گویند روند استخراج هیدوژن از آب به محیط زیست لطمه می‌زند.

هیوندای در حال حاضر یک شاسی‌بلند هیدروژنی به نام نکسو (NEXO) را برای عرضه به بازار آماده می‌کند و اعلام کرده برای ساخت سه هزار دستگاه در سال آمادگی دارد.

این دومین مدلی هیدروژنی است که این شرکت به بازار عرضه می‌کند. از مدل اول که در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد استقبال زیادی نشد و تنها هزار دستگاه از آن فروخته شد.

با این حال هیوندای می‌خواهد با سرمایه‌گذاری تازه ظرفیت تولید ماشین‌های هیدروژنی خود را تا ده سال آینده به ۷۰۰ هزار دستگاه در سال برساند.

منبع : ایران جیب
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک