ناصر نقدی در نشست خبری آغاز تولید خودرو ام جی موتورز در تبریز، با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه صنعت خودروی تبریز اظهار داشت: MG360 در ایران و توسط گروه صنعت خودرو آذربایجان از ۴ روز دیگر تولید می‌شود.
وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد سهام گروه صنعت خودرو آذربایجان متعلق به بخش خصوصی است، افزود: قرارداد سرمایه گذاری مشترک با گروه خودروسازی «SAIC» چین به امضا رسیده و شرکت MG Pars به صورت سرمایه گذاری ۵۰ به ۵۰ تأسیس شده و محصولات آن از ابتدای ۲۰۱۷ به بازار عرضه می‌شود.
به گزارش ایران پلاک به نقل از تسنیم ،مدیرعامل گروه صنعت خودرو آذربایجان انتقال تکنولوژی را هدف اصلی تولید این خودرو در تبریز عنوان کرد و گفت: در برنامه ریزی ۵ ساله، خط رنگ، بدنه و پرس را راه اندازی می‌کنیم تا درصد بالایی از تولید این خودرو ایرانی و بومی سازی شود.
نقدی با تاکید بر اینکه قطب سوم خودروسازی ایران را در تبریز بنا می‌کنیم، تصریح کرد: ظرفیت کارخانه تبریز ۲۰۰ هزار دستگاه در سال است ولی محصول فعلی بر اساس کشش بازار تولید می‌شود که برنامه تولید ما ۱۰ هزار دستگاه در ۲۰۱۷ است.
وی با بیان اینکه گروه صنعت خودرو آذربایجان تولید کننده و شرکت MG Pars عرضه کننده خودرو است، ابراز داشت: در تولید قطعات، شایسته سالاری و کیفیت قطعه سازان برای ما مهم است، لذا عمده قطعات مهم و قلب خودرو از جمله موتور در آذربایجان شرقی و تبریز تولید می‌شود تا زنجیره قطعه سازی را راه بیندازیم.
مدیرعامل گروه صنعت خودرو آذربایجان با اشاره به قیمت خودروی تولید شده در ام جی پارس، تصریح کرد: قیمت خودرو را بازار تعیین می‌کند و مانند شرکت دولتی عمل نمی‌کنیم، قیمت به صورت رقابتی و در بازار ایران تعیین می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در فاز اول ۴۰ میلیون دلار سرمایه گذاری مشترک صورت گرفته است، ادامه داد: در فاز بعدی تا ۵ سال آینده ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری می‌شود تا خط بدنه، رنگ و پرس نیز راه‌اندازی شود.
به گفته این مدیر صنعت خودرو، طیب نیا این سرمایه گذاری را امضا کرده که ۴۰۰ میلیون دلار در ۵ سال وارد شود.
نقدی از جذب ۹۰۰ نفر در فاز اول برای اشتغال در خط تولید ام جی پارس خبر داد و گفت: در فاز بعدی برای رنگ و بدنه و پرس است، ۲۵۰۰ نفر نیروی انسانی ماهر وارد کارخانه می‌شوند که برای زنجیره قطعه سازان نیز اشتغال فراوانی را در پی خواهد داشت.
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک