به گزارش ایران پلاک، در حالیکه تحقیقات درباره رسوایی آلایندگی دیزلی ادامه دارد، آئودی اعلام کرد استفان کنرش، مدیر طراحی فنی آئودی، این خودروساز را ترک می‌کند.
شرکت حقوقی آمریکایی “جونز دی” که سال گذشته از سوی هیات نظارت فولکس واگن برای پاکسازی رسوایی آلایندگی استخدام شد، پس از تحقیقات از روپرت استادلر، مدیرعامل آئودی هیچ شواهدی علیه وی نیافت.
اما عزیمت کنرش که پیش از این مدیر طراحی موتور و جعبه دنده آئودی بود، نشان می‌دهد برند لوکس فولکس واگن عمیق‌تر از تصور قبلی در این رسوایی درگیر است.
آئودی در بیانیه ای اعلام کرد کنرش با مشورت هیات نظارت، فورا این خودروساز را ترک می‌کند، اما این شرکت به دلیل ترک وی اشاره نکرد و از جانشینی هم نام نبرد.
برتهولد هوبر، معاون رئیس هیات مدیره آئودی در بیانیه جداگانه‌ای به نمایندگی از ۱۰ نماینده کارگری در میان ۲۰ عضو هیات نظارت اظهار کرد: ما از ابتدا روشن کردیم که هیچ ملاحظه ای برای نامهای بزرگ نداریم و هر اقدامی لازم باشد برای پاکسازی این رسوایی به کار خواهیم بست.
بر اساس گزارش رویترز، آئودی که سهم اصلی را در سود گروه فولکس واگن دارد، اذعان کرد: این شرکت در موتور دیزلی V۶ سه لیتری، نرم افزار کنترل آلایندگی نصب کرده است که در آمریکا غیرقانونی محسوب می‌شود.
کنرش در ژانویه امسال به سمت مدیریت طراحی منصوب شد. وی جانشین اولریش هاکنبرگ، مهندس ارشد آئودی و فولکس واگن شد که سال گذشته پس از معلق شدن به همراه دو مدیر دیگری که در مرکز رسوایی آلایندگی قرار داشتند، این خودروساز را ترک کرد.
آئودی در حالی کنرش را از دست می‌دهد که با ب ام و و مرسدس بنز برای برتری در عرضه فناوریهای جدید به شدت رقابت دارد.
منبع : ایسنا
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک