به گزارش ایران پلاک - در شرایطی که انتقادات زیادی به خودروسازان برای کیفیت خودرو و امکانات این خودرو وجود دارد، خودروسازان بر افزایش قیمت دوباره خودرو تاکید می‌کنند و درخواست را به شورای رقابت نیز فرستاده‌اند. خودروسازان می‌گویند که قیمت‌های فعلی به سود آن‌ها نبوده و در حال حاضر زیان می‌دهند. کارشناسان صنعت خودرو نیز عقیده دارند با توجه به میزان کیفیت و امکانات خودروهای داخلی، قیمت بعضی از خودرو نیز بیشتر از قیمت واقعی آن‌ها است، شورای رقابت هم نظری نزدیک به خودروسازان دارد و در شرایطی کنونی انتظارت از نمایندگان ناظر مجلس در شورای رقابت برای جلوگیری از این افزایش قیمت بالا رفته است.
محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس چندی پیش اظهار داشته بود که خودروسازان به جای افزایش قیمت به فکر افزایش کیفیت محصولات خود باشند. او گفته بود که مجلس با افزایش قیمت خودرو مخالف است.
ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و یکی از نمایندگان ناظر مجلس در شورای رقابت اظهار داشت: در جلسات شورای رقابت مدیران شرکت‌های خودروسازی اصرار بر افزایش قیمت محصولات خود دارند که هنوز درباره این موضوع به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم. وی ادامه داد: مدیران شرکت‌های خصوصی نیز می‌گویند در شرایط تحریم تولید قطعات برای ساخت خودرو بسیار هزینه‌بر شده است و با توجه به قیمت خودروها، سود چندانی نصیبشان نمی‌شود و درخواست افزایش قیمت محصولات خود را دارند.
ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه افزود: بنده در جلسات شورای رقابت به دفعات زیاد با درخواست افزایش قیمت مخالفت کرده و این افزایش قیمت در شرایط فعلی اقتصاد کشور در شرایطی که قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است، کار معقولانه‌ای نیست. همچنین از دلایل دیگر مخالفت نمایندگان مجلس با افزایش قیمت خودرو نبود کیفیت و استانداردهای لازم مطابق با معیارهای جهانی است. نمی‌شود که مردم خودروی بی کیفیت و فاقد استاندارد سوار شوند و امنیت لازم را نداشته باشند و از آن‌ها نیز بخواهیم که در مورد این افزایش قیمت اعتراضی نکنند.
عدم افزایش قیمت خودرو
ولی ملکی اظهار داشت: در شرایط فعلی نظرات و خواسته‌ها مردم برای مجلس اهمیت دارد و فقط در صورتی افزایش قیمت خودرو امکان‌پذیر خواهد بود که خودروسازان متعهد به افزایش کیفیت و امکانات لازم برای خودروهای تولیدی خود شوند. وی در ادامه بیان داشت: نظر مجلس مخالفت صریح با افزایش قیمت‌‌ها است و در صورتی که شورای رقابت بخواهد همسو با نظر خودروسازان عمل کند، قطعا مقابل این موضوع ایستادگی می‌کنیم.
وی در پایان بیان داشت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و کیفیت خودروها امکان افزایش قیمت خودرو وجود ندارد و مدیران شرکت‌های خودروسازی نیز به خوبی می‌دانند که با توجه به شرایط حال حاضر کشور و کیفیت خودروهایی که عرضه کرده‌اند، تا به الان سود زیادی به دست آورده‌اند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک