به گزارش ایران پلاک - در آستانه‌ی آغاز فصل جدید مسابقات فرمول E، نیسان از مدل مفهومی نیسمو RC رونمایی کرد. این خودرو، مدلی تمام‌برقی مخصوص پیست است.

مدل مسابقه‌ای برقی Nissan Leaf Nismo RC طی مراسمی در توکیو ژاپن رونمایی شد و در روزهای آینده برای اولین‌بار در جشنواره‌ی بین‌المللی نیسمو (Nismo) در پیست فوجی رسما حضور می‌یابد. لیف نیسمو RC برقی قرار است درکنار خودروی جدید فرمول E نیسان معرفی شود. این خودروی الکتریکی را بازوی مسابقه‌ای نیسان، یعنی دپارتمان نیسمو، توسعه داده است و از دو موتور الکتریکی با مجموع قدرت ۳۲۲ اسب‌بخار و گشتاور ۶۴۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد.
این قدرت خروجی بیش از دو برابر نسل قبلی است که در سال ۲۰۱۱ معرفی شد. نیسان لیف نیسمو RC فقط به ۳.۴ ثانیه زمان نیاز دارد تا از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر‌ برساعت برسد که بهبودی ۵۰درصدی درمقایسه‌با نسخه‌ی قبلی لیف نیسمو RC نشان می‌دهد.
دانیله شیلاکی، معاون مدیرعامل و رئیس بخش بازاریابی و فروش نیسان گفت:

تولید نیسان لیف نیسمو RC کاملا‌ جدید نشان می‌دهد ما چگونه افق دید خود را به دوردست‌ها دوخته‌ایم تا خودروهای برقی قدرتمند و باکیفیت تولید و رضایت مشتریان را جلب کنیم. این جذابیت، فلسفه‌ی تحرک هوشمند نیسان را بیان می‌کند.
خودروی مسابقه‌ای برقی جدید نیسان وزنی معادل ۱،۲۲۰ کیلوگرم دارد؛ اما ساخت مدل سبک آن با شاسی‌ مونوکوک فیبر کربن به‌زودی آغاز می‌شود. موتورهای الکتریکی و مبدل‌ها به‌منظور تعادل بهتر در بالای لاستیک‌های جلو و عقب قرار می‌گیرند. نیسان لیف نیسمو RC جدید سیستم تمام‌چرخ محرک دارد که گشتاور آنی را به‌سمت تایرها هدایت خواهد کرد. باتری لیتیوم یون با ظرفیت درخورتوجه و مبدل‌های این خودروی اسپرت برقی نیز از مدل جاده‌ای نسل دوم نیسان لیف گرفته می‌شوند.
طراحی جدید جلوی خودرو، کاپوت طولانی، نورپردازی LED، بال عقب تنظیم‌شدنی، بدنه‌ی سه‌تکه با قسمت جلو و عقب برداشتنی، فاصله‌ی کم زیر خودرو با زمین و پنجره‌های ثابت، طرح رنگ نقره‌ای و سیاه، ازجمله ویژگی‌های مدل مسابقه‌ای نیسان لیف نیسمو RC است. شایان ذکر است فقط شش دستگاه از مدل جدید نیسان لیف نیسمو RC ساخته و در سراسر جهان فروخته می‌شود.

بدنه‌ی این خودروی برقی نیز بازسازی شده و طول آن به ۴۵۴۶ میلی‌متر می‌رسد؛ درحالی‌که فاصله‌ی محوری به ۲۷۵۰ میلی‌متر افزایش می‌یابد. فاصله‌ی زیر خودرو تا زمین به ۱۲۱۲ میلی‌متر رسیده که درمقایسه‌با مدل جاده‌ای، ۳۰۰میلی‌متری کاهش یافته است.
تیم فرمول E نیسان هم‌اکنون خود را برای حضور در مسابقات خودروهای تمام الکتریکی در فصل ۱۹-۲۰۱۸ آماده می‌کند. الیور رولند بریتانیایی در این فصل درکنار سباستین بوئمی قرار می‌گیرد تا تیم نیسان با قدرت بیشتری به‌سمت پیروزی حرکت کند. فصل جدید مسابقات فرمول E دو هفته‌ی آینده در عربستان‌سعودی آغاز می‌شود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک