به گزارش ایران پلاک - نسخه‌ی مخصوص پیست پورشه ۹۱۱ GT۲ RS Clubsport با قیمت حدود ۴۶۰هزار دلار در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس رونمایی شد.

پورشه مدل جدید ۹۱۱ را در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی کرد. این خودروساز مشهور آلمانی می‌خواهد به تمام دنیا نشان دهد نسل فعلی پورشه ۹۱۱ هنوز نمرده است. نسل جدید پورشه ۹۱۱ GT۲ RS راهی پیست خواهد شد و ۹۱۱ GT۲ RS Clubsport نامیده می‌شود. به‌طور خلاصه تمام قابلیت‌هایی که در نسخه‌ی جاده‌ای GT۲ RS وجود داشت، با شدت بیشتر در پکیج جدیدی با نام کلاب‌اسپرت عرضه شده است.
زیر کاپوت از پیشرانه‌ی ۳.۸لیتری شش سیلندر تخت مجهز به توربوشارژر دوگانه با قدرت هفتصد اسب‌بخار استفاده می‌شود که در نسخه‌ی خیابانی پورشه ۹۱۱ هم وجود دارد. قدرت ازطریق جعبه‌دنده‌ی هفت‌سرعته‌ی دوکلاچه به چرخ‌های ۳۱۰میلی‌متری عقب منتقل می‌شود. کنترل جعبه‌دنده به‌وسیله‌ی اهرم تعویض دنده‌ی دستی پشت فرمان امکان‌پذیر است.
کالیپرهای ترمز شش‌پیستونی مسابقه‌ای در ترکیب با دیسک ترمز (روتور) پانزده‌اینچی، وظیفه‌ی کاهش سرعت و توقف چرخ‌های جلو را برعهده دارند؛ درحالی‌که در چرخ‌های عقب از کالیپرهای چهارپیستونی و دیسک‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود. با درنظرگرفتن وزن ۱۳۹۰ کیلوگرمی پورشه ۹۱۱ کلاب‌اسپرت، باید قدرت ترمزی زیادی برای توقف در سرعت‌های زیاد اعمال شود.
برای رانندگی در پیست، از سیستم‌های کنترل کشش و پایداری کمک گرفته می‌شود تا کنترل بیشتری بر پیشرانه‌ی عقب توربوشارژ داشته باشد. این همان قابلیتی است که در نسخه‌ی جاده‌ای پورشه ۹۱۱ نیز وجود دارد، با این تفاوت که کلیدهای جدیدی در کنسول مرکزی برای روشن و خاموش‌کردن آسان سیستم تعبیه شده است.

داخل کابین، تنها برای راننده صندلی وجود دارد و همان‌طورکه انتظار می‌رود، رول‌کیج بزرگی برای ایمنی بیشتر راننده قرار گرفته است. غربیلک فرمان کربنی و صفحه داشبورد دیجیتال برگرفته از پورشه ۹۱۱ GT۳ R و مهار مسابقه‌ای شش‌نقطه‌ای،‌ ازجمله سایر امکانات ۹۱۱ GT۲ RS Clubsport به‌شمار می‌روند. این مدل درحقیقت خودروی اسپرت است؛ اما هنوزهم در آن از سیستم تهویه‌ی مطبوع استفاده می‌شود تا هنگام گرم‌شدن در مسابقه، راننده را خنک نگه دارد.
پورشه درحال‌برنامه‌ریزی برای ساختن فقط دویست دستگاه ۹۱۱ GT۲ RS Clubsport است که صاحبان آن‌ها می‌توانند در رویدادهای کلاب‌اسپرت و برخی مسابقه‌های بین‌المللی شرکت کنند. اگرچه این خودروی اسپرت برای شرکت در چنین مسابقه‌هایی طراحی شده، باتوجه‌به رکورد پورشه، از حضور آن در رقابت‌های مختلف اتومبیل‌رانی تعجب نکنید. پورشه قیمت این مدل را ۴۶۱هزار و ۳۵۵ دلار اعلام کرده است و تا اواسط سال میلادی آینده وارد بازار می‌شود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک