به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، در طراحی این اتومبیل، شاسی و تزیینات اسپرت آن از مگان ۲۷۵ R الهام گرفته شده است. اما خبر بد برای هواداران ساندرو اینکه این نسخه در حال حاضر فقط در روسیه و برزیل و با نشان رنو عرضه خواهد شد. مقامات رنو درباره عرضه این خودرو در سایر بازارها و با نشان داچیا مطلبی نگفته اند.
ساندرو RS به یک موتور ۲ لیتری با تنفس طبیعی مجهز است که برای اولین بار روی این سوپرمینی نصب می‌شود. همچنین این برای اولین بار است که یکی از محصولات رنواسپرت در جایی خارج از اروپا (برزیل) تولید می‌شود. از آنجا که ساندرو در اروپا به عنوان یک اتومبیل ارزان و شهری شناخته می‌شود قرار نیست نسخه RS آن وارد قاره سبز شود.
ساندرو استاندارد با اضافه شدن یک کیت بدنه شامل سپرهای جلو جدید، ورودی هوای بزرگتر، رکاب های جانبی با طرح پرچم شطرنجی مسابقات اتومبیلرانی و رینگ های آلیاژی بزرگتر ظاهری تهاجمی تر پیدا کرده است. یک اگزوز دوبل در عقب نیز آن را از نمونه عادی متمایز می‌کند.
در داخل خودرو صندلی های اسپرت ویژه با نوارهای مشکی و نقره ای و پدال های آلیاژی به چشم می‌خورد. پدال ترمز پهن تر، سیستم فرمان بازنگری شده و تعلیق سخت تر از دیگر ویژگی های ساندرو RS می‌باشد.
از ویژگی های دینامیکی مانند شتاب و سرعت این خودرو هنوز خبری منتشر نشده اما با توجه به اینکه قدرت آن نزدیک به دو برابر موتور ۱٫۲ لیتری ساندرو است قطعا بسیار چابک تر نمونه استاندارد خواهد بود.
خریداران اروپایی نیز برای خرید یک اتومبیل ارزان و سریع با برند رنو باید منتظر نسل جدید رنو تویینگو GT باشد. اتومبیلی با موتور ۰٫۹ لیتری ۳ سیلندر توربو که قدرت ۱۲۰ اسب بخار برای این کوچولوی تند و تیز به ارمغان آورده و قیمت آن حدود ۱۵ هزار پوند خواهد بود.
منبع : autoexpress
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک