به گزارش ایران پلاک - چری تیگو ۷ جدید امشب توسط مدیران خودرو رونمایی شد. چری تیگو ۷ خودرویی است که در حقیقت پرچمدار محصولات مدیران خودرو است و توانسته فروش مناسبی را نیز تجربه کند. چری تیگو ۷ از سال ۹۶ وارد بازار ایران شد و با تبلیغات گسترده مدیران خودرو توانست فروش مناسبی را در بازار بدست آورد و تقریباً خود را در محدوده لوکس ترین شاسی بلند های چینی بازار قرار داد.
حال پس از حدود ۲ سال عرضه این خودرو، نوبت به نسخه جدید چری تیگو ۷ رسیده که مدیران خودرو امشب از آن رونمایی کرد. نسخه ای که با وجود تغییرات اندکی که روی آن اعمال شده، اما باز هم لقب "جدید" به خود گرفته و قصد دارد با افزایش قیمت خود را به بازار برساند.
چری تیگو ۷ جدید همانند گذشته به همان پیشرانه ۱.۵ لیتری ۴ سیلندری مجهز شده که به کمک توربوشارژ نصب شده روی آن، می تواند حداکثر ۱۴۷ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور و ۲۱۰ نیوتن متر در ۱۷۵۰ دور را تولید کند. گیربکس نصب شده روی تیگو ۷ جدید ۶ سرعته دوکلاچه است که شتاب تیگو ۷ را در حدود ۱۰.۹ ثانیه ثبت می کند. در زیر می توانید مشخصات فنی چری تیگو ۷ جدید را مشاهده کنید:

موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه
حجم موتور ۱۴۹۸سی سی
حداکثر قدرت ۱۴۷ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر در ۱۷۵۰ دور در دقیقه
جعبه دنده ۶ سرعته دو کلاچه
شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۱۰.۹ ثانیه
حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر در ساعت
وزن ۱۴۴۰ کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) ۴۴۳۲ طول - ۱۸۳۷ عرض - ۱۶۷۰ ارتفاع
فاصله بین دو محور ۲۶۵۰ میلیمتر
اما چری تیگو ۷ جدید چه تغییراتی نسبت به مدل کنونی کرده که مدیران خودرو آن را با نسخه جدید معرفی کرده است. در وهله اول طرح رینگ های چری تیگو ۷ تغییر کرده و با طرح جدیدی روی آن نصب شده است. تغییر دوم استفاده از طرح جدید در داشبورد خودرو است که البته رنگ قهوه ای تیره رنگ درآمده و بر روی درب ها نیز از چرم قهوه ای استفاده شده است که نمای لوکس تری را به کابین چری تیگو ۷ جدید داده است.
اما تغییراتی در لیست امکانات رفاهی نیز دیده می شود. تغییر اول سیستم ترمز برقی است و تغییر دوم استفاده از سیستم اتوهلد است که در سربالایی ها می تواند کمک راننده باشد.

قیمت چری تیگو ۷ جدید
قیمت چری تیگو ۷ جدید هنوز به صورت قطعی اعلام نشده و پیش فروش آن با موعد تحویل ۱۲۰ الی ۱۸۰ روزه آغاز شده است. در این شرایط فروش می توانید مبالغ ۱۶۴ الی ۲۱۹ میلیون تومان را به صورت پیش پرداخت، واریز کنید و با سود مشارکت ۱۳ الی ۱۷ درصدی خودروی خود را با قیمت روز در زمان تحویل تسویه و تحویل بگیرید. اما هر آنچه باشد به نظر می رسد که قیمت چری تیگو ۷ جدید نسبت به مدل کنونی کمی بالاتر باشد. لازم به یادآوری است که چری تیگو ۷ در حال حاضر در بازار آزاد با قیمت ۲۶۰ الی ۲۷۵ میلیون تومان خرید و فروش می شود که جهش زیادی را نسبت به ماه های ابتدایی سال به خود دیده و حال نسخه جدید چری تیگو ۷ نیز می تواند قیمت آن را به بالا هدایت کند.
در زیر می توانید فیلم کوتاهی از مراسم رونمایی چری تیگو ۷ جدید را مشاهده کنید.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک