به گزارش ایران پلاک - براساس آزمایش‌های تصادف گلوبال انکپ، وانت پیکاپ نیسان ناوارا با دو کیسه هوا، صفر ستاره‌ی ایمنی دریافت می‌کند.
جامعه‌ی اتومبیل آفریقای جنوبی با همکاری موسسه‌ی اروپایی Global NCAP قصد دارد تا امنیت خودروها در این کشور را بهبود بخشد. در بخشی از این همکاری یکی از خودروهای پر فروش در آفریقای جنوبی یعنی نیسان NP۳۰۰ Hardbody (که در ایران نیز با نام نیسان پیکاپ به فروش می‌رسد) را مورد تست تصادف و ایمنی قرار دادند. نتایج این تست بسیار جالب توجه و مهم بودند به‌طوری که نیسان NP۳۰۰ نتوانست هیچ ستاره ایمنی را دریافت کند و سرنشینان بزرگسال در این خودرو به طور جدی با خطر مرگ و آسیب‌های جبران ناپذیر در تصادفات مواجه هستند.
اگر نتایج آزمایش تصادف نیسان NP۳۰۰ شما را غافلگیر کرده است، جای تعجبی ندارد چون این خودرو در زیر پوسته و از نظر فنی کاملا قدیمی و از رده خارج محسوب می‌شود. این مدل نیسان پیکاپ، اولین بار در سال ۱۹۹۷ با نام نیسان Frontier به بازار آمریکا عرضه شد. نیسان نسل جدید این خودرو را سال ۲۰۰۴ معرفی کرد که در سایر نقاط جهان نیز با نام نیسان ناوارا به فروش رسید. در بازار آفریقای جنوبی نیسان ضمن معرفی مدل جدید ناوارا، مدل قدیمی NP۳۰۰ را نیز در خط تولید نگه داشت.
گلوبال NCAP در تست تصادف انجام شده، خودرو را با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت به مانع کوبید و در نتیجه سازه‌ی اصلی خودرو در این تصادف به‌طور کامل از هم پاشید و سینه‌ی راننده نیز با شدت به ستون فرمان برخورد کرد. این موسسه‌ی تست ایمنی همچنین نمره‌ای بسیار ضعیف را در بخش‌های حفاظت از سر، سینه و پاها به نیسان NP۳۰۰ اختصاص داد. نیسان NP۳۰۰ حتی نتوانسته نمره‌ی خوبی را برای حفاظت از پاها و سینه‌ی سرنشین جلو دریافت کند.

دیوید وارد، دبیر موسسه‌ی گلوبال NCAP در مورد این آژمایش گفت:

نیسان NP۳۰۰ Hardbody بر خلاف نام خود چندان خودروی محکمی نیست و بدنه‌ی آن در تصادف کاملا از بین رفت. گرچه نیسان مدعی شده که این خودرو اصطلاحا به سپر ایمنی مجهز است اما این تنها یک ادعا محسوب می‌شود و این حفاظ ایمنی در عمل کار خاصی انجام نداد. تست‌های ما نشان داد که بدنه‌ی نیسان NP۳۰۰ Hardbody در زمینه‌ی جذب ضربه‌ی برخورد کاملا ناموفق است و ضربه‌ی ناشی از برخورد می‌تواند برای سرنشینان این خودرو کاملا خطرناک و مرگ آور باشد.
موسسه‌ی گلوبال NCAP با همکاری اتحادیه‌ی اتومبیل آفریقای جنوبی تست‌های تصادف دیگری را روی هیوندای i۲۰، کیا پیکانتو و تویوتا یاریس انجام داده است که همگی این مدل‌ها موفق به دریافت سه ستاره ایمنی شده اند.

منبع : زومیت

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک