به گزارش ایران پلاک - در روزگاری که خودروهای سوپر اسپرت با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت هستند، مازراتی گرن کابریو با ظاهر نسبتا قدیمی، چند قدم از رقبای خود عقب مانده. باید بگوییم گرن کابریو یکی از قدیمی‌ترین خودروهای اسپرت ایتالیایی است که همچنان بر روی خط تولید قرار دارد چراکه در سال ۲۰۰۷ معرفی شده و تاکنون تنها به روز رسانی‌های جزئی از سوی مازراتی برای آن در نظر گرفته شده است.
موتور به کار رفته در گرن کابریو حجمی معادل ۴.۷ لیتر و ۸ سیلندر دارد و از نوع تنفس طبیعی است. این موتور می‌تواند ۴۵۴ اسب بخار قدرت و ۵۲۱ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این موتور ساخت کمپانی فراری است و تیونر آلمانی Pogea Racing تصمیم گرفته تا یک به روز رسانی جزئی برای این خودرو داشته باشد.
Pogea Racing تغییراتی را برای بهبود عملکرد گرن کابریو اعمال کرده از جمله تغییر در برنامه ریزی ECU، سیستم اگزوز اختصاصی، چرخ‌های آلومینیومی و قطعات فیبر کربنی. خریداران می‌توانند همه این تغییرات و یا بخشی از آن را برای خودرو خود سفارش دهند.

به این ترتیب قدرت موتور ۴.۷ لیتری ۸ سیلندر مازراتی گرن کابریو به ۴۷۷ اسب بخار و گشتاور آن به ۵۳۳ نیوتن متر ارتقا پیدا کرده است.این افزایش چندان زیادی نیست ولی گرن کابریو را قادر می‌سازد تا در مدت زمان ۴.۸ ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساع دست پیدا کند و تا حداکثر سرعت ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت به شتاب گیری ادامه دهد.
مازراتی گرن کابریو با وجود اینکه بیش از یک دهه از معرفی آن می‌گذرد، همچنان خودرو جذابی است ولی Pogea Racing در بدنه هم تغییراتی را اعمال کرده از جمله چرخ‌های مشکی رنگ به همراه لاستیک‌های میشلن Pilot Sport ۴S، سیستم تعلیق جدید و نیز یک اسپویلر در جلو.

سیستم اگزوز در مقایسه با گرن کابریو استاندارد عوض نشده که بدون شک ایرادی هم بر آن وارد نیست چراکه خروجی صدای بی نظیری دارد.

منبع : ماشین۳
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک