به گزارش ایران پلاک - کمپانی آلمانی ب ام و سرانجام و پس از مدت‌ها انتظار، ۳۳۰e پلاگین هیبرید را معرفی نمود که قرار است از میانه سال ۲۰۱۹ وارد بازارهای جهانی شود.

ب ام و برای قدرت دهی به ۳۳۰e از قوای محرکه هیبریدی استفاده کرده که از یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریکی تشکیل شده است. موتور بنزینی حجمی معادل ۲.۰ لیتر و ۴ سیلندر دارد و به پرخوران توربوشارژر مجهز شده است. قدرت این موتور به ۱۸۱ اسب بخار می‌رسد.
موتور الکتریکی قدرتی معادل ۶۷ اسب بخار تولید می‌کند اما این امکان وجود دارد که در مواقع مورد نیاز، خروجی قدرت آن به ۱۰۷ اسب بخار افزایش پیدا کند. خروجی کل این مجموعه به ۲۴۹ اسب بخار بوده و گشتاور آن هم به ۴۲۰ نیوتن متر می‌رسد. برای انتقال این قدرت به چرخ‌ها یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک در نظر گرفته شده است.

یکی از ویژگی‌های جالب توجه در مورد قوای محرکه ب ام و ۳۳۰e، سیستم XtraBoost است که در صورت نیاز و در حالت رانندگی اسپرت و یا حالت دستی جعبه دنده، قدرت موتور الکتریکی را به میزان ۴۰ اسب بخار افزایش می‌دهد.
باتری در نظر گرفته شده برای موتور الکتریکی، از نوع ۱۲ کیلووات ساعتی است و شعاع حرکتی ب ام و ۳۳۰e را به ۶۰ کیلومتر در حالت رانندگی الکتریکی می‌رساند. این یعنی شعاع حرکتی آن در مقایسه با نسل قبل، افزایش ۵۰ درصدی داشته است.

در حالت تمام الکتریکی، حداکثر سرعت به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که افزایش ۲۰ کیلومتر بر ساعتی را در مقایسه با قبل نشان می‌دهد. ب ام و ۳۳۰e می‌تواند به سیستم هشدار به عابرین پیاده در هنگام حرکت در حالت تمام الکتریکی مجهز شود تا عابرین پیاده متوجه حضور خودرو باشند.
ب ام و ۳۳۰e برای طی مسافت ۱۰۰ کیلومتری به صورت ترکیبی به ۱.۷ لیتر بنزین نیاز دارد و نیز قادر است در مدت زمان ۶.۰ ثانیه پس از حرکت در حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

چینش باتری و مخزن سوخت در محصول ب ام و به این صورت است که باتری در زیر صندلی‌های عقب و مخزن سوخت بالای محور عقب جای گرفته‌اند. به این ترتیب حجم فضای بار به ۳۷۵ لیتر می‌رسد که کمی کمتر از سری ۳ بنزینی است. البته صندلی‌های عقب هم امکان جمع شدن را دارند که فضای بار را افزایش می‌دهد.

منبع : ماشین۳
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک