به گزارش ایران پلاک - مدتی از معرفی نسل جدید هیوندای i۳۰ می گذرد و تاکنون این خودرو در کلاس خودش بسیار موفق عمل کرده است و حتی هیوندای مدل های سری N این خودرو را نیز معرفی کرد تا بتواند با هاچبک های اسپرت مطرح این کلاس مانند هوندا سیویک تایپ آر، فولکس واگن گلف R و پژو ۳۰۸ GTI رقابت کند.
اخیرا هیوندای یک نسخه فست بک و زیبا از i۳۰ جدید معرفی کرد که از نظر طراحی شبیه خودروهای گرن توریسمو به نظر می رسد و شیب سقف آن مشابه خودروهای سدان مدرن امروزی است. این خودرو برای رقابت با سدان های کوچکی مانند هوندا سیویک و مزدا ۳ طراحی شده است. مزیت اصلی این مدل نسبت به مدل های دیگر i۳۰ ظرفیت حمل بار بیشتر آن است.
هیوندای نسخه N سری فست بک i۳۰ را نیز معرفی کرده است که سومین مدل N برند هیوندای و یک خودروی کاملا جدید است. این عضو جدید خانواده N هیوندای در تبلیغات به عنوان اولین کوپه اسپرت ۵ در، در سگمنت C معرفی می شود و از همان نشانه های طراحی تهاجمی دو مدل دیگر سری N برخوردار می شود اما این نشانه ها با سبک طراحی متفاوت بدنه آن که برای رانندگی روزمره راحت تر است سازگار شده اند.
قلب تپنده این خودرو همان موتور آشنای ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربوشارژ است که با دو نوع قدرت مختلف ارائه می شود. مدل های معمولی ۲۴۶ اسب بخار و مدل های مجهز به پکیج سفارشی عملکرد ۲۷۱ اسب بخار قدرت دارند. حداکثر گشتاور هر دو مدل ۳۵۳ نیوتن متر است که با فعال کردن حالت اوربوست توربو، گشتاور آنها به صورت لحظه ای تا ۳۷۸ نیوتن متر افزایش می یابد. قدرت این موتور فقط از طریق یک گیربکس ۶ دنده دستی به چرخ های جلو منتقل می شود.
مدلی که در این فیلم آزمایش می شود مجهز به موتور ۱.۴ لیتری توربوشارژ بنزینی تزریق مستقیم است که تست های اسلالوم و گوزن را با نتایج خوبی پشت سر می گذارد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک