به گزارش ایران پلاک - تویوتا یاریس و فولکس واگن پولو هر دو خودروهای ارزان قیمت و کوچک و اقتصادی هستند. معمولا کسی این خودروها را برای شتاب و درگ خریداری نمی کند البته فولکس پولو یک نسخه پرقدرت GTI دارد که برای این کار مناسب است ولی در این فیلم ما فقط با نسخه های ارزان قیمت این دو خودرو سر و کار داریم. تویوتا و کلا ژاپنی ها همیشه به خاطر قیمت رقابتی و کمتر از خودروهای اروپایی شهرت داشته اند ولی این بار قضیه فرق می کند زیرا تویوتا با اینکه ادعای ارزان بودن دارد در واقع گرانتر از پولو است! قیمت یاریسی که در این فیلم می بینید ۷۷.۵۹۰ رئال برزیل است در حالی قیمت فولکس پولو ۶۸.۱۲۰ رئال است!
بر خلاف تصور تویوتا در ازای پرداخت مبلغ بیشتر موتور و گیربکس بهتری به مشتری تحویل نمی دهد زیرا تویوتا یاریس مدل ۱.۵ XLS مجهز به موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۱۱۰ اسب بخار و گشتاور ۱۴۶ نیوتن متر است و گیربکس آن از نوع ضریب پیوسته CVT است. وزن یاریس ۱۱۴۷ کیلوگرم است. فولکس پولو مدل ۲۰۰ TSI است که مجهز به موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری توربوشارژ است که ۱۲۸ اسب بخار قدرت و ۲۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند و گیربکس آن از نوع ۶ دنده اتوماتیک معمولی است. وزن این خودرو ۱۱۵۰ کیلوگرم است.
در این فیلم شاهد مقایسه این دو خودرو در پیست هستیم تا مشخص شود آیا تویوتا در ازای مبلغ بیشتر هندلینگ بهتری به خریدار ارائه می دهد یا نه. هر دو خودرو توسط یک راننده در پیست رانده می شوند و تایم آنها ثبت می شود.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک