به گزارش ایران پلاک - وانت پرفروش میتسوبیشی L۲۰۰ مدل ۲۰۱۹، با طراحی کاملاً جدید و تغییرات قابل‌توجه در تایلند تولید خواهد شد.
از سال ۱۹۷۸ تا امروز،وانت سبک‌وزن میتسوبیشی L۲۰۰ را در پنج نسل مختلف عرضه کرده است. محصول محبوب این شرکت ژاپنی، در هر نسل با نام‌های مختلف ترایتون، فورته، استرادا و ... در کشورهای مختلف مونتاژ و عرضه شده است؛ L۲۰۰ نسل اول و دوم، هنوز هم در بازار کشورمان دیده می‌شود.

در چهلمین سال عرضه‌ی L۲۰۰، مدل ۲۰۱۹ و نسل پنجم این وانت فیس لیفت می‌شود. این خودرو، کاملاً بر اساس زبان طراحی جدید میتسوبیشی شکل گرفته است. بر اساس ادعای شرکت سازنده، ۲۴۰۰ مورد تغییر در فیس لیفت L۲۰۰ انجام شده است تا این مدل، همچنان یکی از مهم‌ترین بازیگران کلاس وانت‌های سبک با ظرفیت بار یک تن باشد.
مراسم رونمایی L۲۰۰ جدید در بانکوک تایلند انجام شد؛ همان‌طور که از تصاویر منتشر شده مشخص است، L۲۰۰ جدید را باید فراتر از یک فیس لیفت ساده در نظر گرفت. جلوپنجره‌ی مورد بحث زبان طراحی نوین میتسوبیشی موسوم به «محافظ دینامیک» که پیش از این در مدل اکلیپس کراس (Eclipse Cross) دیده بودیم،‌ چهره‌ی L۲۰۰ را کاملاً متفاوت نشان می‌دهد. تغییرات ظاهری L۲۰۰ مدل ۲۰۱۹ با گلگیرهای برجسته، چراغ‌ها و سپر جدید در عقب ادامه پیدا کرده است.
علاوه‌بر به‌روزرسانی طراحی بدنه، وانت پرطرفدار میتسوبیشی به حالت‌های رانندگی آفرود شامل سنگ‌ریزه، برف/گِل، شن و سنگ هم مجهز شده است؛ با فعال‌ کردن حالت رانندگی آفرود قدرت پیشرانه، تنظیمات جعبه‌دنده و سیستم ترمز برای ایجاد بیشترین چسبندگی ممکن، تغییر پیدا می‌کند. علاوه‌بر این، به‌لطف وجود سیستم برقی کنترل حرکت در شیب، ترمزگیری و حرکت در مسیرهای سربالایی و سرپایینی آسان‌تر خواهد بود. میتسوبیشی L۲۰۰ فیس لیفت ۲۰۱۹ با انواع تجهیزات رفاهی، ایمنی و کمک‌راننده نظیر هشدار برخورد از رو‌به‌رو با تشخیص عابرپیاده، کنترل نقطه کور، سنسور دنده عقب با تشخیص و هشدار موانع پشت خودرو و فناوری جدید کنترل شتاب فراصوت مجهز است. در فناوری کنترل شتاب، هنگام حرکت نامناسب راننده در ورود و خروج پارک، خطر برخورد با خودروها و عابرین پیاده کاهش پیدا می‌کند.
مشخصات فنی L۲۰۰ جدید اعلام نشده است؛ بر اساس اطلاعات تأیید شده، جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی اتوماتیک جایگزین نمونه‌ی ۵ سرعته‌ در مدل ۲۰۱۸ خواهد شد. کالیپر، دیسک‌های ترمز جلو و دمپرهای عقب هم برای افزایش کیفیت سواری، بزرگ‌تر هستند. L۲۰۰ مدل ۲۰۱۸ در چند مدل با پیشرانه‌های ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری بنزینی و ۲.۵ لیتری دیزل عرضه می‌شود.

مانند گذشته، میتسوبیشی L۲۰۰ مدل ۲۰۱۹ به‌صورت انحصاری تنها در تایلند تولید خواهد شد؛ L۲۰۰ جدید ابتدا در ۲۶ آبان ماه سال جاری در تایلند عرضه می‌شود و سپس، در ۱۵۰ کشور جهان در دسترس خواهد بود. قیمت رسمی مدل ۲۰۱۹ اعلام نشده است، اما L۲۰۰ فعلی با قیمت پایه‌ی ۱۹ هزار و ۵۰۵ پوند (حدود ۲۶ هزار دلار) در بریتانیا فروخته می‌شود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک