به گزارش ایران پلاک - تیونر آمریکایی سوپرفورمنس در نمایشگاه تیونینگ و افترمارکت SEMA از نسخه تقویت‌شده خودروی اسپرت فورد GT۴۰ رونمایی کرد.
تیونر سوپرفورمنس (Superformance) بیش‌تر به‌دلیل خودروهای اسپرت دهه ۱۹۶۰ و مخصوصاً کوپه شلبی دیتونا شناخته می‌شود. اما اکنون این شرکت آمریکایی نام خود را با یکی دیگر از محصولات مشهور فورد معرفی می‌کند؛ GT۴۰. جدیدترین محصول سوپرفورمنس برای اولین بار در نمایشگاه تیونینگ و افترمارکت SEMA، با چهره‌ای زیبا و مجموعه‌ای از قطعات تقویت شده، رونمایی شده است.
قدرت از پیشرانه مدرن فورد GT اکوبوست (EcoBoost) گرفته شده است؛ پیشرانه ۳.۵ لیتری خورجینی ۶ سیلندر همراه با دو توربوشارژر، زیر کاپوت ۶۴۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این پیشرانه که فرآیند ارتقا و نصب آن توسط متخصصان گروه V's performance انجام شده است، از دو توربوشارژر هانیول گرت (Honeywell Garrett) و اگزوز سفارشی مگنافلو (Magnaflow) بهره می‌برد. این خودروی اسپرت در ادامه به تعلیق بادی رایدتک شاک‌ویو (Ridetech Shockwave) و رینگ‌های سفارشی HRE مجهز می‌شود که ظاهری بسیار جذاب و زیبا به فورد GT۴۰ سوپرفورمنس می‌بخشند.
فورد GT۴۰ برای اولین بار در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز به‌عنوان قهرمانی دست یافت و به همین علت از برخی نشانه‌های بصری آن در نسخه اصلاح‌شده سوپرفورمنس استفاده می‌شود. در کنار کیت بدنه APR Performance از رنگ‌های قرمز، سفید و آبی اکوبوست بهره‌گیری شده است که معمولاً در خودروهای اسپرت مدرن فورد به چشم می‌خورند. ارتقای آیرودینامیکی بدنه شامل مواردی مانند باله فیبر کربنی جلو و بال بزرگ عقب خودروی اسپرت فورد GT۴۰ می‌شود.
سوپرفورمنس ادعا می‌کند که فورد GT۴۰ با تیونینگ این شرکت، باکیفیت‌ترین گزینه موجود در بازار است. شاسی مونوکوک فولادی تقریبا‌ً اصلی این مدل به‌انی معنی است که بیش از دو سوم قطعات آن با فورد GT۴۰ اصلی قابل تعویض هستند. داگ کمپبل، مالک این خودرو گفت:

واکنش‌ها به فورد GT۴۰ آینده دور از ذهن و بسیار قابل‌توجه بوده است. ایده ساخت این خودروی اسپرت زمانی به ذهن من رسید که در حال تماشای مسابقات ۲۴ ساعته لمانز سال ۲۰۱۷ بودم. به سرعت یک‌سال و نیم از آن زمان گذشت و حالا ما آن را در نمایشگاه SEMA برای بازدیدکنندگان عرضه می‌کنیم.
فورد فیوچر جی‌تی فورتی (Future GT Forty) یا فورد GT۴۰ آینده، هم‌اکنون در نمایشگاه SEMA در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد. اما خریداران علاقه‌مند می‌توانند آن را به‌طور مستقیم از طریق سایت شرکت سوپرفورمنس سفارش دهند. این شرکت هنوز هزینه تیونینگ فورد GT۴۰ را اعلام نکرده است؛ اما با توجه به این که کوپه فورد شلبی با تیونینگ سوپرفورمنس، قیمتی بیش از ۱۱۵ هزار دلار دارد، احتمالاً این نمونه منحصربفرد فورد جی‌تی نیز چندان ارزان نخواهد بود.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک