به گزارش ایران پلاک - هیوندای قصد ندارد محصولاتی شبیه به هم تولید کند و علاقه مند است که خودروهای این برند هر یک دارای طراحی مخصوص به خود باشند.
این ها صحبت هایی است که مدیر طراحی هیوندای در مصاحبه با CNET عنوان کرده است. به گفته کریس چپمن، قرار نیست خودروهای هیوندای همانند عروسک های ماتریوشکا روسی باشند که یک طرح در سایزهای مختلف است. در عوض هیوندای دوست دارد تا هر یک از محصولات این شرکت دارای طراحی مخصوص به خود باشند.
به گفته هیوندای، این شرکت همچنان از قطعات مشترک در بخش فنی استفاده خواهد کرد اما خبری از طرح های مشابه و شبیه به هم نخواهد بود.
بر این اساس، طرح های آینده هیوندای بر اساس سلایق مختلف مشتریان ساخته می شوند. برای مثال مدل کونا بیشتر برای افراد جوان ساخته شده است و مدل سانتافه برای خانواده ها است.
همچنین طراحی خودروهای هیوندای بسته به نوع قوای فنی آنها نیز تفاوت هایی خواهد داشت. برای مثال می توان به مدل الکتریکی کونا اشاره کرد که برخی قسمت های ظاهری آن متفاوت با هیوندای کونا بنزینی است. این دو خودرو در کلیات طراحی یکسان هستند اما در جزییات با هم تفاوت دارند
هیوندای سال آینده مدل های جدید سوناتا و النترا را نیز با طرح جدید راهی بازار خواهد کرد و به گفته چپمن این دو خودرو دیگر آنقدر با هم فرق خواهند داشت که شما فکر می کنید که النترا و سوناتا هر یک از توسط شرکتی جداگانه تولید شده اند.
این روزها بیشتر خودروسازان (می توان به مرسدس بنز، بی ام و و ولوو اشاره کرد) طرح هایی مشابه را در محصولات خود استفاده می کنند و این تصمیم هیوندای نشان می دهد که هیوندای قصد دارد تا متفاوت عمل کند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک