به گزارش ایران پلاک - شرکت تیونینگ تک‌آرت، قدرت پیشرانه V۸ توربوشارژ پورشه پانامرا اسپرت توریزمو را به ۶۳۱ اسب بخار افزایش داده است.
تیونر آلمانی تک آرت (TechArt) که بیشتر روی محصولات پورشه کار می‌کند، در جدیدترین پروژه‌ی خود به‌سراغ مدل پانامرا Sport Turismo این شرکت رفته است؛ نتیجه نهایی کار تک‌آرت با نام GrandGT Supreme معرفی شده است.
تک آرت GrandGT Supreme را باید به‌معنای واقعی کلمه یک خودروی لوکس دانست چون در ساخته بدنه‌ی آن به‌طور گسترده‌ای از الیاف کربن استفاده شده است؛ کابین این مدل نیز با چرم باکیفیت آلکانترا پوشیده شده است.

بخش‌های فیبر کربن بدنه شامل قطعات آیرودینامیکی روی کاپوت و پنل عقب هستند؛ البته سرتاسر بدنه‌ی این پورشه استیشن واگن با روکش کربن پوشانده شده است. در قدم بعدی تیونر اقدام به‌نصب اسپیلیتر جلو، دیفیوزر، پنل خروجی هوای عقب و گلگیرهای پهن جلو و عقب کرده است که نمایی خشن و اسپرت برای پانامرا به ارمغان آورده‌اند.
خروجی‌های اگزوز از جنس تیتانیوم هستند و دو جفت رینگ آلیاژی فرمولا V با ابعاد ۲۲ اینچی در این مدل نصب شده‌اند. در انتها باید به رنگ آمیزی دو رنگ بدنه که متشکل از رنگ‌های مشکی مات و آبی براق است اشاره کرد.

با دیدن تصاویر داخل کابین GrandGT Supreme مشاهده خواهید کرد که رنگ آمیزی کابین، دقیقاً مطابق با نمای بیرونی خودرو است و تزئینات آبی رنگ به چشم می‌خورند. صندلی‌ها با روکش چرم آلکانترا که همگی دست دوز هستند، کیفیت بسیار بالایی دارند. دقت در جزییات را حتی در کفپوش‌های کابین نیز می‌توان مشاهده کرد.
در پس ظاهر جذاب پانامرا GrandGT Supreme یک پیشرانه‌ی بسیار قدرتمند با تیونینگ تک‌آرت قرار دارد. این پیشرانه‌ی V۸ تویین توربو با ۴ لیتر حجم در حالت استاندارد می‌تواند ۵۴۲ اسب بخار قدرت تولید کند اما متخصصان تک آرت قدرت این موتور را به ۶۳۱ اسب بخار افزایش داده‌اند. گشتاور تولیدی موتور نیز از ۷۷۰ نیوتون متر به ۹۰۰ نیوتون متر رسیده است تا پانامرا اسپرت توریزمو در زمان ۳.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در نهایت به حداکثر سرعت ۳۰۶ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.
خبر خوب برای هواداران پورشه این است که تک آرت پروژه‌ی دیگری نیز برای مدل هیبریدی پانامرا درنظر دارد که به‌زودی در نمایشگاه خودروی Essen رونمایی خواهد شد.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک