به گزارش ایران پلاک - پژو هفته گذشته در نمایشگاه خودروی پاریس مدل های پلاگین هایبرید کراس اوور ۳۰۰۸ و ۵۰۸ لیفت بک و استیشن را معرفی کرد. این سه مدل از یک موتور توربوشارژ ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر همراه با دو موتور الکتریکی نیرو می گیرند که مجموعا حدود ۳۰۰ اسب بخار قدرت تولید می کنند. قابل توجه افرادی که خواهان یک نسخه پلاگین هایبرید جذاب تر هستند، طبق شایعات قرار است یک مدل پلاگین هایبرید با نام ۵۰۸ R با قدرت بیشتر تولید شود.
طبق گزارش نشریه Motoring یکی از مقامات ارشد داخلی پژو به آنها گفته است که پژو برنامه هایی دارد که از نشان R گردگیری کند و یک نسخه پلاگین هایبرید از ۵۰۸ با پسوند R معرفی کند که به صورت استاندارد مجهز به سیستم ۴ چرخ محرک است. در مقایسه با نسخه های پلاگین هایبرید لیفت بک و استیشن ۵۰۸ که اخیرا رونمایی شدند، پیش بینی می شود مدل های R پژو ۵۰۸ حداقل ۳۵۰ اسب بخار قدرت داشته باشند.
مدل های R از همان موتور بنزینی ۱.۶ لیتری توربوشارژ و دو موتور الکتریکی به کار رفته در ۵۰۸ PHEV نیرو می گیرند اما مهندسان پژو از جادوی خود استفاده می کنند تا قدرت مدل R را یک پله ارتقا دهند. احتمال دارد یک مجموعه باتری بزرگتر با تراکم انرژی بیشتر جایگزین مجموعه باتری لیتیوم یون استاندارد ۵۰۸ PHEV با ظرفیت ۱۳.۲ کیلووات ساعت شود.
اگر شایعات درست از آب در آید، پژو ۵۰۸ R برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها به ۴.۵ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت و حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود که احتمالا محدود شده است.
گیلز ویدال رئیس طراحی پژو قبلا با قاطعیت به احتمال تولید یک نسخه R از ۵۰۸ اشاره کرده بود و گفته بود که احتمالا این خودرو یک نسخه اسپرت از ۵۰۸ خواهد بود که در جایگاهی بالاتر از ۵۰۸ PHEV قرار می گیرد. او همچنین ذکر کرده بود که این نسخه اسپرت ۵۰۸ به راحتی فضای مورد نیاز برای نصب رینگ های ۲۰ اینچی یا حتی ۲۱ اینچی برای یک نسخه سریعتر را دارد.
در این راستا باید گفت که نسل جدیدی از پژو ۵۰۸ RXH در کار نخواهد بود زیرا این استیشن واگن توانمند که رقیب آئودی A۴ Allroad کوآترو است به اندازه کافی فروش نرفت تا مدیران پژو را متقاعد کند که مدل جدید آن را تولید کنند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک