به گزارش ایران پلاک - بی ام و یکی از معدود خودروسازانی است که هنوز موتور ۱۲ سیلندر تولید می کند. اما موتور V۱۲ بی ام و مشکلی دارد که این خودروساز باواریایی مجبور شده است تعدادی از آنها را فراخوان کند.
بی ام و فقط سه دستگاه سری ۷ با موتور V۱۲ را در ایالات متحده فراخوان کرده است. این موضوع نشان می دهد که نه تنها این فراخوان بسیار محدود است بلکه تعداد کمی از این خودروها با چنین قیمت بالایی به فروش رسیده اند.
خودروی مورد نظر بی ام و ۷۶۰Li مدل های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ است که نسخه قبلی M۷۶۰i xDrive است که امروز به فروش می رسد. ۷۶۰Li قویترین و گران ترین مدل سری ۷ نسل F۰۱/۰۲ بود و از یک موتور ۶.۶ لیتری V۱۲ توئین توربو نیرو می گرفت که ۵۳۶ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند که مقداری ضعیفتر از M۷۶۰i است زیرا این خودرو ۶۰۲ اسب بخار و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد.
ظاهرا ECU سه دستگاه از این سدان های پرچم دار بی ام و هنگام سرویس به درستی برنامه ریزی نشده است و احتمال دارد منجر به از کار افتادن موتور شود.
بنابراین بی ام و این سه خودرو را فراخوان کرده است تا برنامه ECU آنها از نو نصب شود تا موتور آنها همچنان به کارکرد صحیح خود ادامه دهد.
به نظر می رسد این مشکل فقط مختص نسخه B۶۰ موتور N۷۴ باشد و به نسخه B۶۶ که در رولزرویس گوست، ریث و دون نصب شده و نسخه جدیدتر B۶۶TU که در نسل فعلی M۷۶۰i G۱۲ نصب می شود یا نسخه B۶۸ که رولزرویس فانتوم جدید و کالینن از آن نیرو می گیرند ارتباطی ندارد. بنابراین هیچ یک از مدل های ذکر شده مشمول این فراخوان نیستند که خبر خوشی برای مالکین آنهاست زیرا هیچکس دوست ندارد با یک رولزرویس یا یک بی ام و بزرگ که موتور آن از کار افتاده باشد در یک محل نامناسب گیر بیفتد!

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک