به گزارش ایران پلاک به نقل از اخبار خودرو ، رسیدن به سرعت بالای ۲۰۰ مایل در ساعت توسط یک سوپراسپرت ۱۲ سیلندر یک موضوع است و دستیابی به این سرعت توسط یک وسیله با موتور ۳ سیلندر توربو یک موضوع کاملا متفاوت ! اما اکنون رکورد سرعتی که توسط یک هوندا بدست آمده ۲۶۱٫۸ مایل در ساعت (۴۲۱ کیلومتر در ساعت) و آن هم توسط یک وسیله سه سیلندر ثبت شده است.
هوندا S دریم همان وسیله مذکوری است که توانست رکورد سرعت دسته A فدراسیون جهانی را به نام خود در دریاچه نمک بونویل ثبت کند. رکورد سرعت قبلی این شرکت توسط هوندا فرمولا ۱ در سال ۲۰۰۶ ثبت شده بود. با نگاهی به ظاهر این وسیله و مشاهده بدنه و کاناپی (کابین شیشه ای وسیله) جت مانند کاملا مشخص است که این خودرو به منظور ثبت رکورد سرعت طراحی و تولید شده است. اما موضوع بحث اصلی بر روی موتور ۶۶۰ سی سی توربوی ۳ سیلندر آن است که قبلا در رودستر S660 این خودروساز بکار رفته بود.
بازنگری صورت گرفته بر روی این موتور توسط عده ای از مهندسان جوان هوندا انجام شده بود که موتور یک S660 را باز کرده و تغییرات عمده ای در بلوک سیلندر، پیستون، میل لنگ و سوپاپ های آن اعمال کردند. بلوک سیلندر آلومینیومی با نمونه مشابهی از جنس فولاد تعویض گردید و دسته شاتون ها نیز در جنس و روش ساخت دچار تغییر شدند تا بتوانند فشار بالای وارد در دورهای بالا را تحمل کنند. هوندا اشاره ای به قدرت تولید شده توسط این موتور نکرده است اما حدس این مورد دشوار نیست که توان آن باید بیشتر از ۶۳ اسب تولید شده توسط S660 باشد.
هرچه که هست هدف این خودرو و تیم ۱۶ نفره طراحی و تولید آن ثبت رکورد سرعت برای یک موتور ۶۶۰ سی سی بود که در دریاچه بونویل به این هدف رسیدند. هوندا گفته است این خودرو در آزمایشات قبل رکوردگیری به سرعت ۲۶۶ مایل نیز رسیده بود اما در رکوردگیری نتوانست بیش از ۲۶۱٫۸ را ثبت کند.
منبع : motortrend
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک