به گزارش ایران پلاک - حراجی بانامز لندن با معامله‌ی انواع موتورسیکلت‌های کلاسیک کمیاب و ارزشمند به‌ مجموع قیمت ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، رکورد جدیدی ثبت کرد.
هفته‌ی گذشته حراجی معروف بانامز لندن (Bonhams) برگزار شد. در حراجی موتورسیکلت‌های کلاسیک، انواع نمونه‌های کمیاب، ارزشمند و قدیمی معامله شدند. درمجموع، ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار پوند (حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار) موتورسیکلت خرید و فروش شد تا رکورد جدیدی در این شرکت حراجی که بیش از دو قرن فعالیت دارد، ماندگار شود.

تعداد نمونه‌های حراجی زیاد بود اما در این مطلب، به برجسته‌ترین موتورسیکلت‌ها و قیمت نهایی آن‌ها اشاره می‌کنیم.

نورتون-جپ مدل ۱۹۵۲
۱۰۵ هزار و ۸۸۵ دلار
این نسخه‌ی بی‌نظیر و تک‌نمونه، حاصل مهندسی فرانسیس جی. ویلیامز اهل بریتانیا است. ویلیامز اساساً فریم نسل اول نورتون (Norton) را با پیشرانه‌ی JAP ترکیب کرد تا موتورسیکلتی سریع برای شرکت در رقابت‌های سرعت تولید شود.

بومرلند لنگتورن مدل ۱۹۳۷
۸۳ هزار و ۱۹۵ دلار
لنگتورن (Langtouren) محصول شرکت موتورسیکلت‌سازی بومرلند (Böhmerland) چکسلواکی، از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۹ تولید شد. این مدل از پیشرانه‌ی ۶۰۳ سی‌سی چهارزمانه‌ی برند لیبش استفاده می‌کرد و البته رکورد بیشترین فاصله‌ی چرخ‌ها در بین تاریخ موتورسیکلت‌سازی را دراختیار دارد. بومرلند لنگتورن پیش از این هم توسط بانامز لندن حراج شده بود، اما این‌بار با قیمت بیشتری به‌فروش رفت.

هندرسون ۲ZFour مدل ۱۹۱۹
۶۳ هزار و ۵۳۱ دلار
هندرسون با پیشرانه‌ی ۱۱۴۷ سی‌سی به چراغ‌های برقی که در سال ۱۹۱۹ فناوری پیشرفته‌ای مسحوب می‌شد، مجهز است. باتوجه به‌وجود آژیر، هندرسون حراجی بانامز احتمالاً در طول عمر دراز خود، مدتی در اختیار نیروهای دولتی بوده است.

AJS اسپرینگ‌توئین مدل ۱۹۵۲
۹۰ هزار و ۴۳۰ دلار
این مدل انگلیسی، به‌صورت سفارشی برای نمایشگاه موتورسیکلت Earls Court سال ۱۹۵۲ تولید شده است. یک شرکت مستقل و کوچک، AJS Springtwin با پیشرانه‌ی ۴۹۸ سی‌سی و موتور برقی در چرخ‌ها را با سکوی مخصوص نمایش طراحی کرده است که پس از چند دهه، با این قیمت معامله می‌شود.

BSA راکت گلداستار مدل ۱۹۶۲
۱۳ هزار و ۹۱۶ دلار
مدل راکت گلداستار شرکت بریتانیایی BSA، یکی از اصیل‌ترین موتورسیکلت‌های کافه ریسر است. مدل حراج شده به تزئینات مختلفی نظیر رینگ‌های Dunlop ضدزنگ مجهز بود.

هوندا VFR۷۵۰R RC۳۰ مدل ۱۹۸۹
۶۲ هزار و ۱۸ دلار
تایپ RC۳۰ هوندا یکی از موتورسیکلت‌های مسابقه‌ای ماندگار است. مدل حراجی بانامز، در تمام طول عمر خود تنها در اختیار کلکسیونرهای مختلف بوده و هیچوقت در مسابقات شرکت داده نشده است. شاید مالک جدید این نمونه‌ی ارزشمند، سرانجام ۱۱۸ اسب بخار قدرت پیشرانه‌ی ۴ سیلندر V شکل ۷۴۸ سی‌سی یکی از بهترین محصولات ژاپن را، آزاد کند.

سوتر MMX۱ مدل ۲۰۱۲
۶۰ هزار و ۵۰۶ دلار
MMX۱ محصول شرکت Suter، از پیشرانه‌ی ساخت بی‌ام‌و استفاده می‌کند. این نمونه‌ی مسابقه‌ای در اختیار موتورسوار اتریشی معروف، مارتین بائور بوده است.

براو سوپریور SS۱۰۰ مدل ۱۹۳۳
۲۱۱ هزار و ۷۷۱ دلار
مدل SS۱۰۰ شرکت انگلیسی براو (Brough) از پیشرانه‌ی ۹۸۱ سی‌سی استفاده می‌کند. جالب این است که SS۱۰۰ در دهه‌ی ۱۹۶۰ قیمتی حدود ۹۰۰ دلار داشته اما پس از گذشت نزدیک به ۶ دهه، این مبلغ به‌بیش از ۲۱۱ هزار دلار رسیده است.

براو سوپریور SS۱۰۰ گرنداسپرت مدل ۱۹۲۶
۳۱۱ هزار و ۳۴۳ دلار
این مدل براو، ترکیبی از پیشرانه‌ی SS۱۰۰ مدل ۱۹۲۵، فریم آلپاین گرنداسپرت ۱۹۲۶ و قطعات مدل‌های دیگر است. با اینکه قطعات این مدل کامل نیست و نمی‌توان آن را سرهم کرد، قیمت نهایی آن به ۳۱۱ هزار دلار رسید.

براو سوپریور SS۱۰۰ مدل ۱۹۲۵
۳۴۷ هزار و ۹۱۰ دلار
نمونه‌ی بازشده‌ی SS۱۰۰ که از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۲۶ در اختیار سی‎اف ادواردز بوده است، با هدف شرکت در مسابقات رکورد تولید شد. در مقایسه با SS۱۰۰ استاندارد، این مدل در بخش گلگیرها و دسته‌ی گاز و ترمز تغییر کرده بود؛ مانند بسیاری از موتورسیکلت‌های کلاسیک حراجی بانامز، این مدل هم درکنار جایگاه جانبی سرنشین اضافه، حراج شد.

منبع : زومیت

----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک