به گزارش ایران پلاک - احتمالا بسیاری از شما موتورسیکلت های وسپا را می شناسید. این کمپانی ایتالیایی که در شهر توسکانی واقع شده محصولات متنوعی را راهی بازارهای مختلف می کند. محصولاتی که نمونه های بدلی هندی و چینی آن ها نیز بسیار متنوع و محبوب اند.
جالب بدانید محصولات این شرکت موتورسیکلت سازی در کشور ما نیز عرضه می شود و به عنوان نمونه مدل وسپا ۹۴۶ که بسیار نیز پر طرفدار است هم اکنون در بازار تهران با قیمتی بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.
این موتور تک سیلندر، به قوای محرکه ای چهار زمانه با قدرت ۱۱.۶ اسب بخار در دور موتور ۸۲۵۰ دور در دقیقه مجهز است.
بسیاری معتقد اند علت محبوبیت موتورهای وسپا بهره مندی از مفهوم ناماسکوتریا همان موتورهای جمع و جور مخصوص سفرهای شهری با طراحی خاص بدنه و چرخ های کوچک است.
بد نیست بدانید اولین محصول این کمپانی ایتالیایی موفق شد فروشی ۱۷ میلیون دستگاهی را در سرتاسر جهان تجربه کند و به طور کلی محصولات وسپا درست مانند فولکس واگن بیتل یا مینی کوپر مخصوص عموم مشتریان و مردم عادی طراحی شده بود، اما حالا با گذشت نیم قرن شاهد افزایش محبوبیت این موتور ها بین قشر مرفه جامعه هستیم و عجیب آنکه این وضعیت در بازار ایران نیز تشدید شده و ظرف چند سال اخیر قیمت مدل های جدید وسپا از حدود ۲۰ میلیون به حدود ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک