به گزارش ایران پلاک - وقتش رسیده است تا مجله پرطرفدار انگلیسی Top Gear خودروی اسپرت برتر سال ۲۰۱۸ را اعلام کند. Top Gear این لقب را به آلپاین A۱۱۰ داد.
با اینکه امسال این خودروی اسپرت فرانسوی کوچک با رقبای اروپایی بسیار سرسختی مانند بوگاتی شیرون، فراری ۴۸۸ پیستا، مک لارن ۶۰۰LT و پورشه ۹۱۱ GT۲ RS روبرو بود ولی در کمال تعجب برنده اعلام شد. خودروهایی مانند لامبورگینی اوراکان پرفورمنته سال گذشته آزمایش شدند و به همین دلیل مجاز نبودند دوباره در این رقابت شرکت کنند.
آزمایش مقایسه ای سالیانه " هفته سرعت " توسط این مجله در پیست تاریخی Circuit de Charade در فرانسه انجام شد که در آن آلپاین A۱۱۰ با هندلینگ عالی و رفتار متعادلی که داشت همگان را شگفتزده کرد.
آلپاین A۱۱۰ با وزن ۱۰۸۰ کیلوگرم حداقل های لازم را دارد ولی عاری از امکانات نیست. این خودرو مجهز به شاسی آلومینیومی و سیستم تعلیق مستقل با بازوهای جناغی دوبل در هر دو محور است. موتور ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری توربوشارژ این خودرو ۲۴۸ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. آلپاین A۱۱۰ به کمک این موتور و گیربکس ۷ دنده دابل کلاچ می تواند در مدت زمان ۴.۵ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد.
با توجه به اینکه اکنون تمام نسخه های تولید محدود Premiere Edition این خودرو در حال به فروش رسیدن و رو به اتمام هستند، آلپاین این خودرو را با مدل Pure و Legende ارائه می کند. مدل Pure با تمرکز بیشتر برای رانندگی در پیست ساخته شده است و مجهز به یک جفت صندلی مسابقه ای Sabelt، رینگ های ۱۷ اینچی سبک وزن، تودوزی میکروفایبر و تریم داخلی از جنس فیبرکربن مات است.
مدل Legende نسخه پیشرفته تر آلپاین جدید است و امکاناتی مانند صندلی های قابل تنظیم در ۶ جهت با تودوزی چرم به رنگ سیاه یا قهوه ای و سیستم صوتی لوکس و سبک وزن را ارائه می دهد.
نشریه Top Gear در هفته های آینده فیلم کامل این آزمایش سالیانه بزرگ را منتشر خواهد کرد که مجری آن کسی جز کریس هریس نیست.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک