به گزارش ایران پلاک - در طی ۶ ماه گذشته با وجود اعمال سیاست های مختلف درست و غلط بازار خودروی کشور همچنان در التهاب به سر برده و نوسانات قیمتی آن بی سابقه است. حتی کاهش اخیر قیمت ارز در طی هفته گذشته نیز نتوانست تاثیری موثری بر نوسانات بازار خودرو بگذارد و افزایش مجدد نرخ ارز ثبات را بیش از پیش در این بازار از بین برد.
در حالی که قیمت پراید با توجه به کاهش بهای ارز در طی روزهای گذشته در حال نزدیک شدن به تونل ۲۰ میلیون تومان بود، روز گذشته به رقم ۳۶ میلیون تومان رسید. با این اوصاف کاملا طبیعی است که خریداران خودرو امیدی به کاهش قیمت و ثبات در بازار خودروهای داخلی نداشته باشند.
این نبود ثبات علاوه بر از بین برد اعتماد خریداران و ایجاد رکود در بازار، جو روانی ای که سبب شده بود عده ای به امید کاهش قیمت دست از خرید خودرو نگه دارند را نیز از بین برد.
قیمت خودرو در طی روز گذشته همچنان روند صعودی را در پیش گرفته و بهای تعدادی از خودروهای داخلی با افزایش ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومانی مواجه شده است. البته تعدادی از خودروها نیز در بازار آزاد با ثبات و یا حتی کاهش قیمت مواحه شده اند؛ هرچند این کاهش قیمت سبب نشده که خودروهای مذکور با بهای واقعی خود خرید و فروش شوند.
روز گذشته خودرو پژو ۲۰۷دنده دستی با کاهش ۳ میلیون تومانی با قیمت ۸۵ میلیون تومان خرید و فروش شد، پژو ۴۰۵ GLX با افزایش ۵۰۰ هزارتومانی با قیمت ۵۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ صندوق دار باثبات قیمت، حدود ۶۹میلیون معامله شد. همچنین پراید ۱۱۱ با افزایش یک میلیون با قیمت ۳۶ میلیون تومان، پژوپارس با کاهش یک میلیون و۵۰۰ هزار تومان، به بهای ۶۷میلیون و۵۰۰‌هزار تومان، پژو ۲۰۶تیپ۵ با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۶۸ میلیون و۵۰۰هزار تومان و سمندال‌ایکس با کاهش ۲ میلیون‌ تومانی، ۵۳میلیون تومان دادوستد شدند.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک