به گزارش ایران پلاک - بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی موسسه اینتر برند منتشر شده، عنوان با ارزش‌ترین خودروسازی لوکس جهان در سال ۲۰۱۸ از آن مرسدس بنز شده است.
این موسسه که به طور سالانه یک فهرست از باارزش‌ترین برندهای جهان را منتشر می‌کند، مدعی شده است که تویوتا ژاپن پس از سال های لقب با ارزش‌ترین برند فعال در صنعت خودروسازی در جهان را از دست داده و دایلمر آلمان شرکت مادر مرسدس بنز، این لقب را از آن خود کرده است.
مرسدس بنز که در جایگاه هشتم رده‌بندی باارزش‌ترین برندهای جهان قرار دارد، تنها برند اروپایی حاضر در میان ۱۰ نام تجاری برتر سازمان اینتر برند ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. گفته می شود که مرسدس بنز با افزایش ارزش روبرو شده و ارزش آن نسبت به سال میلادی گذشته در حدود ۴۸.۶ میلیون دلار افزایش یافته است.
اینتر برند معتقد است که نوآوری، انعطاف‌پذیری و اصالت در طراحی از جمله عواملی بوده اند که سبب شدند مرسدس بنز در صدر فهرست برترین شرکت‌های جهان قرار بگیرد.
به طور کلی علاوه بر عوامل یاد شده، عملکرد مالی محصولات و خدمات برند، نقش برند در فرایند تصمیم‌گیری خرید و قدرت برند در رابطه با حفاظت از درآمد آتی از دیگر فاکتورهایی اند که در رده بندی اینتر برند تاثیر دارند.
جالب بدانید بزرگ ترین رقت مرسدس بنز یعنی بی‌ام‌و در جایگاه سیزدهم این فهرست رده‌بندی جای گرفته است.
همانطور که قابل پیش بینی است رتبه های نخست تا سوم این فهرست به شرکت های اپل، گوگل و آمازون تعلق گرفته است.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک