به گزارش ایران پلاک - محصولات هیوندای برای نخستین بار در سال ۱۹۸۲ وارد بازار خودرو انگلستان شدند، مورد تمسخر قرار گرفتند و تنها به گزینه ای برای افرادی تبدیل شدند که قصد فرار از سیستم ناکارآمد حمل و نقل عمومی را داشتند. این روند نا امید کننده حتی با عرضه نسل اول سانتافه در سال ۲۰۰۱ نیز ادامه یافت، اما در قرن بیست و یکم سلیقه مشتریان عوض شده بود و آن ها به کارایی بیشتر از معروفیت برند اهمیت می دادند. هیوندای نیز در این سالها روند خود را اصلاح کرد و خودروهای بهتری را روانه بازار کرد. با ارایه نسل دوم توسان در سال ۲۰۱۵، خریداران ویژگی های بهتری را بدست آوردند، از جمله ارزش خرید بالا، ظاهر جذاب، قوای فنی مناسب، کیت هوشمند رانندگی و هندلینگ قابل قبول برای یک شاسی بلند.
توسان عرضه شده در انگلستان که با کد Mk۲ Tucson ix۳۵ شناخته می شود، با پیشرانه ۱.۶ لیتری بنزینی توربوشارژر یا ۱.۷ یا ۲.۰ لیتری دیزلی در بازار موجود است. نسخه مجهز به موتور ۱.۷ دیزلی تیپ ارزان قیمت محسوب می شود و تنها ۱۱۵ اسب بخار را ارایه می دهد و سیستم انتقال قدرت آن نیز به صورت دیفرانسیل جلوست. نسخه های دو لیتری دیزلی در دو مدل تنفس طبیعی با قدرت ۱۳۵ و توربو با قدرت ۱۷۵ اسب بخار عرضه می شدند و مشتری می توانست نوع سیستم انتقال قدرت و نوع گیربکس خودروی خود را انتخاب نماید. مدل بنزینی نیز با ویژگی های اضافه ای همچون رینگ های آلیاژی طرح جدید و سیستم سرگرمی نوین عرضه می شد.
معمولا توسان های عرضه شده در انگلستان به خوبی مجهز هستند و خریدار دردسر چندانی برای خرید آن ها نخواهد داشت. دو تیپ SE و SE پرمیوم رایج ترین تیپ های موجود در بازار هستند و در فول ترین نسخه، سقف پانوراما، چراغ های تمام LED، سیستم پارک هوشمند و درب صندوق برقی یافت می شوند.
مهم ترین رقبای توسان در بازار را باید در ابتدا کیا اسپورتیج دانست که خریداران تمایل بیشتری به آن نشان می دهند. نیسان قشقایی نیز یک رقیب بالقوه برای توسان محسوب می شود. برخی مشتریان نیز رنو کجار یا پژو ۳۰۰۸ را به توسان ترجیح می دهند. نمونه های قدیمی تر شاسی بلند های سایز متوسط ژاپنی نیز با این میزان بودجه در اختیار خریداران هستند.
در مورد قیمت، بسته به تیپ خودرو و وضعیت آن، نیاز به پرداخت مبلغی مابین ۱۲۳۸۸ الی ۳۴۵۶۵ پوند برای یک توسان کارکرده دارید که می توانید با همین مبلغ یک فورد Edge صفر کیلومتر خریداری کنید. در مورد هزینه های نگهداری، تمامی مدل های توسان مجهز به سیستم زنجیر تایم هستند و بسته به نوع موتور، مبلغی بین ۱۸۰ تا ۳۰۰ پوند بابت هر سرویس دوره ای نیاز خواهید داشت.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک