به گزارش ایران پلاک - موج کاهش قیمت خودروهای داخلی ادامه دارد و در پی افزایش عرضه پراید ۱۳۱ توسط فروشندگان، قیمت این محصول سایپا به زیر ۳۰ میلیون تومان رسید.
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت:

در ادامه روند هفته گذشته، قیمت‌ها در بازار خودرو امروز نیز کاهش یافت؛ به‌ گونه‌ای که پس از ماه‌ها قیمت پراید ۱۳۱ به زیر ۳۰ میلیون تومان رسید. امروز قیمت خودروهای داخلی بین ۲ تا ۴ میلیون تومان کاهش یافته است.

سعید موتمنی در این زمینه اظهار داشت:

قیمت پراید ۱۳۱ از حدود ۳۱ میلیون تومان در روز گذشته به ۲۹ میلیون تومان رسیده است. قیمت پراید ۱۱۱ نیز از حدود ۳۵ میلیون تومان به ۳۴ میلیون تومان و قیمت پژو ۴۰۵ نیز از حدود ۵۱ میلیون تومان در روز گذشته به ۴۹ میلیون تومان رسیده است.
رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد:‌

طی هفته اخیر، قیمت خودروهای مونتاژی تولید داخل همچون پژو ۲۰۰۸ نیز به طور میانگین بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون تومان کاهش یافته است. دلیل کاهش قیمت خودرو در روز جاری، افزایش عرضه از سوی فروشندگان است. پیش از این برخی افراد خودروها را خریداری و انبار کرده بودند تا با قیمت بالاتری بفروشند، اما با افت اخیر نرخ ارز از کاهش بیشتر قیمت‌ها ترسیده و همه فروشنده شده‌اند
موتمنی با بیان اینکه کاهش قیمت خودرو در روز جاری در حالی است که خریداری در بازار وجود ندارد، تصریح کرد:

در حال حاضر برخی فروشندگان در بازار خودرو در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند، اما اگر روند کاهشی نرخ ارز ادامه داشته باشد، باز هم شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود.

سه‌شنبه هفته گذشته به دنبال سقوط نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت خودروهای داخلی در بازار بین ۱.۵ تا ۱۲ میلیون تومان و قیمت خودروهای وارداتی نیز به طور میانگین ۵۰ میلیون تومان کاهش یافت.

منبع : زومیت
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک