به گزارش ایران پلاک - برند اپل مدتی است که توسط گروه پژو سیتروئن خریداری شده است و حالا این گروه برنامه دارد تا مدل جدید آسترا را برای سال ۲۰۲۱ روانه بازار کند.
اپل آسترای جدید با نام آسترا L روی پلتفرم EMP۲ گروه پژو سیتروئن ساخته خواهد شد. خودروی شاسی بلند گرندلند ایکس نیز قرار است در آینده روی همین پلتفرم ساخته شود.
استفاده از این پلتفرم روی اپل آسترای جدید امکان استفاده از موتور های مختلفی را از گروه پژو سیتروئن را فراهم می کند. این موتورهای بین ۱۰۸ تا ۲۱۷ اسب بخار قدرت دارند. همچنین نسل هفتم آسترا از دو موتور دیزلی با قدرت های ۹۹ و ۱۷۷ اسب بخار برخوردار خواهد بود.
پلتفرم EMP۲ امکان عرضه‌ی نسخه‌ی برقی آسترا را نیز در آینده فراهم می کند و نسخه‌ی پلاگین هیبریدی اپل آسترا نیز با موتور بنزینی و برقی به قدرت ۱۹۷ اسب بخار در آینده به تولید خواهد رسید.
در بخش طراحی نیز نسل جدید اپل آسترا در سال ۲۰۲۲ با طراحی جدید و اسپرتی به بازار خواهد آمد و استایل آن به اپل گرندلند ایکس شباهت پیدا خواهد کرد. طول این خودرو نیز به ۴.۳۵ متر خواهد رسید.
اپل همچنین پیش از عرضه‌ی نسل جدید این خودرو مدلی فیس لیفت شده را معرفی خواهد کرد که این مدل در حال حاضر مراحل تست و آزمایش را می گذراند.
اپل آسترای فیس لیفت تا پیش از پایان سال رونمایی خواهد شد.

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک