به گزارش ایران پلاک - این روزها به دلیل اینکه مواد اولیه تولید قطعه سازان در گمرک است و تا زمان پرداخت مابه التفاوت ارزی ترخیص نمی شود، انجمن قطعه سازان فرآيند شکایت خود را به دیوان عدالت اداری برده و قرار است لایحه انجمن به دیوان ارائه شود.
این اتفاق باعث شده تولید قطعه سازان نسبت به گذشته با ۴۰٪ کاهش روبرو شود. با اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت ماه گذشته طی نامه ای از بانک مرکزی درخواست کرده بود این مشکل را رفع کند، اما همچنان تلاشی از سوی بانک مرکزی در این زمینه صورت نگرفته است.
بیگلو دبیر انجمن سازندگان قطعات می گوید: «نظر قطعه سازان این است که مواد اولیه ای که تا قبل از ۱۶ مرداد امسال بارنامه گرفته اند باید شامل معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارزی شوند، چون در مصوبه تصویب شده اعلام شده است که ترخیص باید با توجه به تاریخ بارنامه صورت بگیرد.»
بیگلو در ادامه گفت: «قیمت تمام مواد اولیه ای که تا قبل از مرداد بارنامه گرفته اند باید با ارز ۴۲۰۰ تومانی حساب شود، چون قطعه ساز اگر می دانست باید با ارز بیشتر از ۴۲۰۰ تومان هزینه این مواد را پرداخت کند، اصلا اقدام به خرید این مواد اولیه نمی کردند.»

منبع : خودرو بانک
----------------------
خرید و فروش خودرو های صفر و کارکرده فقط با ایران پلاک